Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovat mikor és hogyan kel...

A lovat mikor és hogyan kel ló takarózni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy amikor le van nyírva a ló akkor állandóan kell hogy legyen rajta takaró ? Lovaglás közben is ?


Mesélnétek nekem erről hogy hogyan is folyik ez ?


(tudom , hogy nyár van de érdekel )



#hideg #ló #TAKARÁS
2014. jún. 23. 21:43
 1/6 anonim válasza:
Hát igazából látod ha fázik..szerintem estére elég betakarni!
2014. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majdhogynem állandóan. Az istállóban a belső hőmérséklettől függ, de nagy hidegben biztos takarózzák őket, kint pedig karámtakaró van rajtuk. Munkához munkatakarót/vesetakarót lehet használni, főleg kintre, de aki nyírja a lovát, az általában olyan helyen is tartja, ahol van fedeles.
2014. jún. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:) Értem és ha nincsen fedeles ?
2014. jún. 24. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagy hidegben, vagy ha előreláthatólag meg fog izzadni a ló, munkatakarót lehet rá tenni, vagy egy egyszerű pokrócot vesetájékra.
2014. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Istállóban takard be és ha kinn nagyon meleg van nem érdemes betakarni de ha kinn hideg van érdemes betakarni
2014. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most arra gondolsz, amikor tél van és megnyírják a lovakat? csak nem értettem rendesen :D én akkor erre válaszolok

Istállóban, hőmérséklettől függően vastag takaró. Munka elején polár, majd le lehet venni ha bemelegedett (fedelesben) kint pedig munkatakarót érdemes, főleg terepre. Amúgy mindig legyen rajta takaró ha nem éppen dolgozik, mert az kb a csupasz bőre ami kint van és nagyon könnyen megfázhat ha nem figyel az ember. Karámba is járhat le, igen, takaróban. Sokan többet is szoktak rá rakni, de ez nagyban függ a takaró milyenségétől, vastagságától, anyagától stb

2014. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!