Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normális ha fáj a bokám?

Normális ha fáj a bokám?

Figyelt kérdés

Az van, hogy már 3 éve nem lovagoltam(akkor rendszeresen mentem) és most megint lovagolok. De nagyon fáj a bokám lovaglás közben. (Annyira, hogy mikor már több ideje megyek könnyű ügetésbe akkor már szinte csak pattogok, mert annyira rossz)Amikor leszállok a lórol akkor azon nyomban elmúlik. Ez a fájdalom el fog múlni amikor majd hozzászokok az üleshez, lábtartáshoz stb.?

Bocsi ha nem fogalmaztam túl érthetően...:)


2014. jún. 24. 23:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy ez azért van mert túlságosan lenyomom a sarkam?
2014. jún. 24. 23:38
 2/7 anonim ***** válasza:
8 év maradt ki, nekem nem fájt szerencsére semmim. Régen egy esés miatt sérült a bokám, na, akkor viszont voltak bajok, hónapokig. Nem túl rövid a kengyeled? Az izmaidnak át kell alakulniuk, ki kell nyúliuk és bizonyára merevebben is ülsz, mint annak idején. Időnként vedd ki a lábad a kengyelből és lovagolj nélkülük, ezzel ellazítod őket, illetve amikor visszateszed őket, valószínűleg rövidebbnek fog tűnni a kengyelszíj. Ilyenkor lehet engedni egy lyukat, hátha a bokád is megkönnyebbül.
2014. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engedj a kengyelen szerintem, és nekem úgy jött le, mintha könnyűügetésben nem térdből állnál fel, hanem a kengyelből. Izomerősítésnek kengyelnélkülizz sokat, kíméli a bokádat is.
2014. jún. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy a kengyelhossz lehet a ludas, engedj rajta. Elvileg a bokádnak nem szabadna fájnia, ha jól van beállítva a kengyelszíj.
2014. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne is mond :( Tudom miről beszélsz velem is ez van ! Pedig kb. nem is maradt ki csak 2hónap lovaglás nélkül a lovam betegsége miatt. Kb úgy beáll néha a bokám hogy kín megmozgatni.... Próbáltam hogy engedtem a kengyelen de úgy sem lett jobb. Ügyelek mindig nagyon hogy térdből könnyitsek bokám ne legyen nagyon le nyomva stb. de kb eddig semmi nem használlt :( Álltalába amikor lépünk rögtön kiveszem a lábam a kengyelből és átmozgatom a bokámat ez valamennyire segit. Régen sosem volt ilyen bajom most meg.. :S
2014. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. Válaszoló: Köszönöm, megpróbálom majd kivenni és megmozgatni:) De annyira szörnyű tud lenni, hogy mozgatni is fáj! Amikor meg leszállok a lóról, hopp mintha elvágták volna!
2014. jún. 25. 18:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Többieknek is köszönöm
2014. jún. 25. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!