Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem engedi meg az edző...

Miért nem engedi meg az edző hogy vágtázzak?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lovam, és 10 éve lovagolok (15 éves vagyok). Rendszeresen, és 2 éve megvan a lovam, rajta is kezdtem el lovagolni. Persze az első év aranyos kis voltizsolás volt. Rengeteg 'oktatóm' volt régebben, mert én a lovardában maradtam, de ott mentek- jöttek az edzők, mire az egyik maradt, és ő segített jobban kifejleszteni ezt-azt. Most eljöttem onnan, meg egy másik helyről is a lovammal, ahol ez előtt voltunk,és a mostani 'lovardában', vagy legalábbis a helyen ahol vagyok, van egy edző, tart nekem ugróedzést néha, meg sima idomítót is, nyilván vágtával. De anyu mostanában hívni szokta a régi edzőmet hogy jöjjön ki hozzánk edzeni, de akármit csinálok, mutatok neki képeket, nem vágtáztat. Régen a saját lován egyszer vágtázhattam, amikor még akart tanítani. (Nem tanított, ez előtti helyen a velem egykorú versenyzők tanítottak meg, amikor a lovat kaptam), de azóta nem látott és nem is engedett vágtázni. Ezt miért lehet? nem merem megkérni hogy vágtázhassak már vagy valami.
2014. jún. 25. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Valaki kettőtök közül elszámolta magát elég rendesen,lehet csak te hiszed azt ,hogy mindent tudsz közben a lovaglásod nem ezt mutatja,vagy a másik az ,hogy az edző hülye,mert már ne is haragudj,de ha valaki 10 éve lovagol,és rendesen megtanult,nem csak lötyögött a lovon 10 évig,akkor az minimum a haladó kategóriát súrolja. Innentől meg vicces lenne ha nem lenne vágta. Szóval ez a két variáció van,vagy te képzelsz sokat vagy az edző hülye.
2014. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez meglehetősen zavaros. Ha én rendesen tudok vágtázni, akkor simán beugratom a lovat és vágtázok, gondolom, úgysem csak edzővel ülsz föl a lovadra. Ha rendes edző vagyok és tudom, hogy tud a tanítvány vágtázni, akkor edzésen természetesen vágtázik. Ha nem tud a tanítvány vágtázni, akkor futószárra veszem és úgy fog edzésen vágtázni, vagyis megtanítom rá. De olyan nincs, hogy valaki nem vágtázik!

Ha vágtázni akarsz, nyisd ki a szádat és szólj! Kérdezz rá, miért nem akarja engedni az edző, hátha kapsz rá valamiféle normális magyarázatot.

2014. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nyilván én vágtázok, minden nap lovagolok, rizikós lenne kihagyni, főleg ilyen lóval.

Nem képzelek nagyot :'D Mármint átlagban 5 év után elég rendesen tudnak lovagolni, meg az edző meddig tartotta nekem az edzéseket, akkor vágtáztam is rendesen meg minden, de mostanában semmi. A lovam jobb válla érzékenyebb bemelegítáés előtt, azért folyamat 7 ütemet üget, lép, üget, lép variációkat csinálja. De amúgy megy az ugrásváltás is, helyből és lépésből vágta is, és tudja is, de nem csinál semmit. Csak ügetésig, de mindent.

2014. jún. 26. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor nem kell fizetni neki..
2014. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!