Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lovagláshoz cipőt...

Szerintetek lovagláshoz cipőt vagy csízmát vegyek?

Figyelt kérdés
Ha cipőt vennék azt chaps-szel venném. És a kesőbbiekben díjugratni szeretnék. Szerintetek?
2014. jún. 25. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:

mármint lovas cipőt vagy lovas csizmát? vagy simát?

nekem 'bokacsizma' van, bőr, 4 éve van meg, nagyon jól bírja bár épp most lépett rá a ló és elszakítottuk ahogy kirántottam a lábam, de ugye ahhoz chaps is kell, hacsak nincs egy jó vastag zoknid (nyárra is :D)

a csizma se rossz, de drágább. meg ugyan nekem nem volt, de barátnőmnek kb egy évet bírt, mert felrepedt, meg ilyesmik.

igazábl sima gumicsizma is jó ha csak mosod a lovat :D de lovagláshoz ne használd, állítólag nem úgy áll benne a lábad., nagyon hajlékony a talpa.

2014. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hát, ha tényleg hosszútávra és komolyan gondolod akkor mindenféle képpen rendes lovagló csizmát. ;D
2014. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lovaglo csizmára és lovagló cipőre gondoltam.
2014. jún. 25. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Én csizmapárti vagyok. Ha versenyezni is szeretnél, akkor meg főleg jobb lenne a csizma.
2014. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én cipő párti vagyok, de hogy ha versenyezni szeretnél, akkor csizmát vegyél, bár egy jó csizma (főleg amit a lábadra csinálnak) egy vagyon!


(a cipő előnye, hogy melegben lovaglás után leveheted a lábszárvédőt és máris nincs annyira meleged, sőt, ha átveszed a gatyát mondjuk egy farmerra még emberek közé is lehet menni benne. bár én pl. tornacipőben lovagolok, de nyilván az versenyzésnél nem opció)

2014. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először mindegy, edzés szinten elég a Decathlonos, de versenyzéshez ajánlom a bőr cipőt chapsszel, Dunaharasztiban van egy nagyon jó kézi készítésű egyedi csizma készítő, Böröcz Lovaglócsizma. Nagyon jó és kényelmes. De a Nagy Lovasban, Imagineben, Göttlerben is jók vannak.
2014. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a csizma drága, de használtan is lehet venni. 65 ezres Böröcz csizmát vettem használtan 15-ért, semmi baja nincs, tökéletesen passzol.


A cipő egyetlen előnye, hogy nyáron a lábszárvédőt le lehet venni, de ígyis-úgyi baromi melege van az embernek, szóval szerintem ki lehet bírni.

2014. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is a cipőt ajánlom. Könnyebben szállítható, nem melegszel annyira bele, nem kell hosszan szórakozni a le-föl vételével, és ha lovagolni mész, akkor akár rajtad is lehet, amíg bebattyogsz a lovardába. A csizmának sztem nincs különösebb előnye (nem tartja a lábad vagy bármi ilyesmi).


Az, hogy mit fogsz csinálni majd a későbbiekben, szerintem irreleváns, ha most még az első cipő/csizma vásárlásán gondolkodsz. Addig még bőven elfogyasztasz egy cipőt, amíg belekezdenél a díjugratásba úgy igazán, hogy számítson, hogy versenyen csizma kell.

2014. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem inkább rendes csizma vagy lovagló csizma vagy lovaglócipő mert a sportcipőnél például a nyelve beakadhat a

kengyelbe.meg ha rossz anyaga van a cipő talpának akkor még csúszik is

2014. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kilencedik válaszolónak mondom. Kommentbe odaírtam hogy LOVAGLÓ cipő vagy csízma. Mert nyilván nem vennék rendes cipőt erre a célra, rendszeres használatra.
2014. júl. 2. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!