Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a Gidránokról?

Mit gondoltok a Gidránokról?

Figyelt kérdés
Milyen a természetük? Tényleg kihaló félben vannak? Vajon miért van az hogy külföldön milliókat is megadnak érte, magyarországon meg csupán pár százezerért mennek? Jó sportlovak?

2014. jún. 25. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A Gidránokkal nincsen gond, csak nehéz a belovaglásuk. Versenyekre nem igazán szokták használni, manapság főleg hobbiként tartják őket. Magyarországon sokan vannak, külföldön viszont valami különleges állatnak tartják őket. vagyis inkább úgy tartják őket, hogy ritka.

:)

2014. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták hogy magyarországon is kihaló félben van. kb 150 kanca van egész MO-n. Akkor csak ritka itt is.
2014. jún. 25. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:
A gidránok remek sportlovak, militaryban is mennek néhányan nagyon jól. A gond ott van, hogy nálunk elsősorban a díjugratás dívik, oda pedig a kifejezetten erre tenyésztett német lovak mellett nehéz (de nem lehetetlen) labdába rúgni. Akinek kicsit is van pénze, az kimegy és külföldről vesz lovat.
2014. jún. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KGabi0000 ***** válasza:
Igazad van,a Gidránokból Magyarországon is kevés van kb. 200 db.Lehet őket fogatban vagy hátaslónak is használni.Viszont a militaryban a legjobbak.Egyébként nagyon sok jó magyar sportló van,a magyarok sok jó fajtát tenyésztettek.
2014. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(első válaszoló vagyok) * Magyarországon nem sokan vannak

bocsi, csak gyorsan gépeltem, lemaradt, így már értelmesebb, amit írtam.

2014. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!