Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futszárazáskor szoktatok...

Futszárazáskor szoktatok jutalmat adni a lovatoknak miután megállítjátok? Ezt úgyértem hogy oldal váltásnál vagy esetleg csak utánna?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy nem jó ötlet mert rákaphat a dologra és máskor is követelné a jutalmat.
2014. jún. 26. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez sajnos igaz, hogy ezután a ló a kajáért csinálja, szóval nem szabad rászoktatni. Munka után adhatsz neki, de csak ha végig jól dolgozott, nem voltak vele problémák!:)
2014. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen : ) Sajnos eddig énis almával csináltam de miután hallottam erről egyből leálltam vele mielőtt problémát okozna a későbbiekben : D
2014. jún. 26. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet adni, de csak nagyon szigorú hozzáállás mellett, úgyhogy én is inkább azt mondanám, hogy inkább ne.


Azt viszont, hogy a lovaglás után adsz neki, nem fogja összekötni azzal, hogy ő fél órával azelőtt milyen ügyesen csinálta ezt meg azt. Egy szép gesztus, semmi öbb de jutalmazni kizárólag 2-3 másodperccel azután lehet a lovat, miután megcsinálta azt, amit kértünk. Később már nem köti össze, illetve de, csak éppen azzal, mit közvetlenül a falat odaadása előtt történt.


Én nem jutalmazok, csak akkor, ha kézen dolgozunk és valami újat tanul a ló, pl. egy új oldaljárást. Akkor az első néhány korrekt lépésért kap egy szelet répát, de ennyi.

2014. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megértem teljesen logikus : ) köszönöm a választ :)
2014. jún. 26. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!