Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol telivérre milyen kantár...

Angol telivérre milyen kantár kell, cobos vagy fullos?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
általánosságban cob, de a tiednek lehet pont full kell. nem lehet ezt így tudni.
2014. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, le kell mérni, legalább a pofaszíjakat. Nekem az lett rövid a cob-os kantáron.
2014. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én is a cobosra szavazok!
2014. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű a cob! Nekem 175 cm magas telivérem van, és még ő is a cob felső határán van, mert elegáns, vékony telivéres a feje.
2014. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém alig 160, a cobos kantár kicsi lett, pedig nem nagy a feje, de a cob méretnél hosszabb.
2014. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kantára válogatja, az én telivéremre eddig 4 kantárt vettem, mind cobos, mind jó, de van amelyiket minimum méretre, van amelyiket maximum méretre, van amelyiket közép méretre kell állítani. (bottal 163, de a hosszútávú típus, a rövidtávosoknak szokott olyan tömzsibb feje lenni)
2014. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem, és ha én munkába venném (munkalovas vagyok) és nem csak egy lóra teszem, hanem az összesre jónak kéne lennie. végülis állíthatók a szíjak. De ugye ott az összes kantár jó, pl ha leakasztok egyet azt rá tudom tenni a kétévesre, a háromévesre, stb. De most kéne egy saját és nemtudom milyet rendeljek
2014. jún. 28. 17:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Fullosat vegyél, azon tudsz lyukasztani, ha kell.

(Mondjuk nem értem, abban az istállóban nincs kantárja a lovaknak?)

2014. jún. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
van egy csomó kantár de nincs minden lónak sajátja, mindig leakasztunk egyet ami épp kézreáll vagy a zablát nézzük hogy a csikózabla vagy vékony vagy vastag stb... de két vékony zablán kívül mindegyik normál csikózabla szóval teljesen mindegy, csak a színük más. mindegyik egy méret, és mindegyikre jó, csak azt nem tudom cob vagy full
2014. júl. 8. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem cobost, a telivéreknek (főleg a 2 éveseknek) nem igen van fullos fejük. kantárból 2 méret van (persze van extra full és póni is, de ez a 2 alap méret) elég logikusan hangzik, hogy egy telivérnek, aminek hevederből is rövidebb kell, patkóból is kisebb, kantárból is a kisebb méret kell, fullos feje pl. a sportlovaknak, nóniuszoknak van.
2014. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!