Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 4 éves mén lovat érdemes venni?

4 éves mén lovat érdemes venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves vagyok ,6 éve lovagolok, volt már egy lovam de ő az a tipikus kezdő ló volt! Most néztem egy magyar sportló 4 éves mént akin már párszor ültek. Szerintetek érdemes megvenni és kiherélni? Jó társam lenne? Mert most hosszú távra akár versenyzésre szeretnék lovat venni ami nincs elrontva és nem az a fafejű iskolaló típus. Eddző segítségével menne a lovaglás rajta :)

2014. jún. 29. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menne a fenéket. Emberek, legyen már önkritikánk! Akin "párszor ültek" az nyers. Aki meg ilyen kérdést feltesz az kezdő. Kezdő belovaglatlan ménre NE üljön, de kancára sem. Nem neki való. Nem értem hol a gond egy szépen belovagolt 8-9 éves kancával. Az sincs elrontva, ha jól lovagolták, llenben te majd elcseszed a nyers csikót ne aggódj, mert az edző nem helyetted lovagol, ő elmondhatja a hibáid, de te közben cseszed szét a lovat, és nincs olyan, hogy jaj bocsi, széttéptem a szádat. Ő azt megéli, őt azt rongálja.
2014. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért cseszném el? Nem arról van szó hogy ott ugrálok a hátán ful bénán... Az edzőm pedig sok lovat tört már be! Csak sokan mondták hogy egy olyan ló akinek nemvolt 10 gazdája az jobban ragaszkodik , jobban a társad lehet!
2014. jún. 29. 10:11
 3/12 anonim válasza:
100%
A lovakat belovagolják,nem betörik.
2014. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Lehet venni tenyésztőtől is belovagolt idősebb lovat. És akkor nem te vagy a sokadik gazdája. Vagy max úgy hogy valaki megvette belovagolta és eladja.

Én 20 évesen lótartó és tenyésztő vizsgával, 12év lovaglás után se vennék nyers mént. Főleg annak mi értelme hogy aztán kiheréltesd. Akkor már eleve heréltet vennék. Nem vagyok a herélés ellen nekem is heréltem van de lehet az a ló sikeres fedezőmén is lehetne.

2014. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Le akartam írni,hogy jobb lovas már tudja,hogy a lovat nem betörni kell,hanem belovagolni,de megelőztek.:D

Na,megpróbáltam készíteni egy kis áttekintést gyorsan.

FIGYELEM! (kiemelés)

Az áttekintő nem minden esetben igaz mindenkire.

Hiányosság lehetséges.


[link]

2014. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne legyél naiv,kérdező. 6 év lovaglás lehet hogy neked elégnek tűnik,de nem is tudod mennyire édeskevés,én 19 évesen több mint 10 év lovazással a hátam mögött is azt mondom,hogy még rengeteget kell tanulnom. Egy ló nem játék,pláne nem egy csődör,pláne nem egy négyéves aki még nincs is tisztában az erejével,nem tudja hogy mire képes lovassal a hátán,és jaj neked ha rajtad kezdi el próbálgatni hogy mit tud,az nem számít hogy van-e ott edző..

Nézzél inkább egy nyugodt,normál-vagy jobb képességű 10 év körüli kancát vagy heréltet,aki már tudja a dolgát,rendesen képzett és egészséges,a lóárak mostanában úgyis a béka feneke alatt vannak. Gondolom díjugratni szeretnél, B1-ig szinte akármilyen ló megfelel,és egy idősebb ló is ugyanúgy tud kötődni hozzád mint egy csikó - hidd el,tapasztalatból mondom.

2014. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Napok óta ezek a "fiatal ménes" kérdések jönnek elő. Azt megértem, hogy kezdő azért lehetőleg ne vegyen csődört, főleg ne nyerset. Itt jön viszont a DE, kiborít már ez a sztereotípia, hogy a csődör az egy gyilkos vadállat és darabokra szaggat, hacsak ránézel...

18 ló van jelenleg nálunk (ebből 3 csődör). Garantálom, hogy bármelyik kezdő alá oda merném adni. A sárló kancák mellett is nyugodtan ácsorognak, úgyhogy kérem, ne általánosítsunk.

2014. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elég, ha a ló a hosszú élete során egyszer próbálkozik be valamivel, ami egy életre elveszi a kérdező kedvét (vagy: egészségét) a lovaglástól. Azért azt lássuk be, hogy egy 6 éve lovagoló 15 éves gyerek nem iszonyatosan haladó. Ha nincs elrontva még a ló (naná, mert nyers) majd ő elrontja.
2014. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kezdő, sportambíciókkal rendelkező lovasnak olyan ló való, amelyik segíti és tanítja, vagyis rutinos és magasabban képzett, mint a lovas. Abból tudnál profitálni.


Egyébként így, hogy ennyit tudunk, hogy "4 éves sportló mén", képtelenség megmondani, hogy érdemes-e megvennie bárkinek is. Nem egy félmondat alapján döntjük el, hogy érdemes-e megvenni egy lovat vagy sem.

2014. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért egy csődörhöz szerintem elég nagy határozottság kell én is inkább a helyedbe néznék egy picit idősebb kancát vagy heréltet. Ismerősömnek csődöre van (igaz ő 28 éves férfi) csikó kora óta vele van a paci kb 10éves és van amikor még neki is beprblkozik..:S ennyi év után is :S Meg ha sárló kanca van a közelbe ...:S Jó nyilván nem az összes csődör ilyen. Találkoztam már olyan csődörrel aki fedezőmén és ennek ellenére töknyugodt még kancák társaságában is !
2014. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!