Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi értelme volt erőltetni a...

Mi értelme volt erőltetni a versenyt?

Figyelt kérdés

Ruffian halála lovas körökben ugye ismert.

Nem értem , hogy amikor beütötte a vállát indításkor, akkor a zsoké miért nem állította meg a lovat?


Az én véleményem az, hogy a jobb mellső lába pont az miatt tört el, mert beütötte a bal vállát, ezért a terhelést a jobb mellső lábára tette. A fiatal csikónak ez által szétrobbant a lába.....

Miért nem vonták felelőségre a zsokét? Egyáltalán miért engedték vissza a lóra? Ugyanis már elötte se tartotta be az utasításokat!

Mélyen felháborít hogy egy eredményes csikó ilyen hamar és ilgen csúnyán végezte életét!



2014. jún. 30. 04:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A felvételen nem látszik, hogy bármi probléma is lenne a ló mozgásával, tehát ez alapján nem lehet a zsokét felelősségre vonni. A ló megütheti úgy a vállát, hogy az égvilágon semmi problémája nem lesz belőle - de ezzel kapcsolatban eddig még mindenhol azt olvastam, hogy mindkét ló tisztán ugrott ki a gépből. Amikor a lába eltört, a zsokéja próbálta olyan gyoran felvenni, ahogy csak tudta (ezt a felvételen is látni), és miután leugrott, még támogatta is a lovat, hogy ne essen össze. Nem tudom, hogy lehetne ő a hibás.


Sajnos rengeteg baleset történik, nagy részét nem is lehet megelőzni. Szomorú, hogy ilyen eredményes lóval történt a dolog, de azok sem szenvednek kevésbé, amelyekkel az első versenyükön, vagy munkában történik hasonló. Szerintem az sem kevésbé szomorú.

2014. jún. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De akkor honnan tudódott ki hogy Ruffian beütötte a vállát? Nyilván, hogy a zsoké látta. Az eredeti felvételt nem láttam...... csak a filmet.
2014. jún. 30. 07:19
 3/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=-dmAXXpDZWE eredeti felvétel. Nem tudom mi van a filmben,direkt nem néztem meg de szerintem nem érdemes arra alapozni.

Nem tudom hogyan tudódott ki a startgépes incidens,de egy telivér azért nem úgy működik,hogy erőltetni kell a versenyzésre,erre is nevelik őket és a vérükben is van a futás.

Felháborító vagy nem,a lóversenyzés így működik sokszor.Balesetek történnek.Szerintem az még felháborítóbb,hogy mennyi pályáról lehozott eredménytelen,de egyébként makkegészséges telivér (nem beszélve a többi egészséges,de hasznot nem hajtó ügetőről/ugrólóról stb.) kerül vágóra évente.

2014. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen az is nagyon felháborító! :-(

Mindenhol írja hogy beütötte a vállát.

Amit gyerekként olvastam a Pejkó teleregényben, még ott is úgy volt leírva.

2014. jún. 30. 08:48
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket! :-)
2014. jún. 30. 08:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem. Látszik a felvételen is....
2014. jún. 30. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:
A galoppversenyt teljesítményvizsgálatra találták ki. Ha nem fut nem ér semmit. Én csak a filmet láttam de abban is a pénz volt a lényeg. Pénz beszél...
2014. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Elolvastam vagy négy helyen (angol oldalakon) a sztorit és vagy azt írták, hogy problémamentes volt a start, vagy ki sem tértek rá, persze mire elküldtem a választ, addigra találtam egy olyat, ahol említették, hogy balra ugrott ki.


De nem biztos, hogy ennek bármilyen is jelentősége volt. A telivért sokszor a szíve viszi, még ha volt is némi fájdalma, nem mutatta, ilyenkor a zsoké nem állíthatja le csak azért, mert nekicsapódott a gép oldalának és jajj, mi lesz. Ezek a lovak van, hogy össze-vissza verik magukat, lefekszenek, megpróbálnak kiugrani, de ha abban az egy percben nem mutatnak fájdalmat, akkor indítják őket. Ez egy óriási felelősség, a zsoké egy vélt problémára alapozva, amit a ló nem mutat, nem állíthatja le az akkori idők leghíresebb lovát, mert a büdös életbe többet nem fog versenyben lovagolni és sanszos, hogy meg is lincselték volna. :)


Láttam, hogy készült belőle film, nem tudom, az hogy állítja be a dolgokat, de szerintem megéri megnézni az eredti felvételt meg néhány interjút elolvasi.

2014. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A filmben már az első pár futás után volt probléma a hátsó lábával. Megrepedt a csontja. Majd pihentették meg fáslizták és helyre jött.

A zsokét meg felfüggesztették egy darabig mert a tréner hiába mondta hogy ne pálcázza, mégis adott neki.....

De azt nem tudom hogy tényleg így történt e?

2014. jún. 30. 16:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, nézz utána, a családi filmekben sokszor elnagyolják a dolgokat, hogy jobban meghassa a nézőt. Emellett semmi sem fekete vagy fehér. Lehet, hogy a zsoké úgy érezte, hogy igenis szükség van arra, hogy lovagolja a lovat. A másik, hogy ha korábban sérülése volt, talán nem kellett volna indítani sem, vagy tovább kellett volna pihenőn tartani. Ez megintcsak nem a zsokén múlik, hanem a tulajdonoson és az idomáron. Ha nem tetszett nekik, ahogy a zsoké a lovat lovagolta, választhattak volna rá másikat.
2014. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!