Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 17 éves kanca lovamat szeretné...

17 éves kanca lovamat szeretném idomítani. A kora miatt nem tűnik feleslegesnek?

Figyelt kérdés
Futószárazni akarnám, hogy a járásán javítsak. Nem az első lovam, viszont ilyen koros még nem volt. 1 hete vettem és szekérbe volt hajtva. Nem hiszem h valaha is komolyabban lovagolták volna. Ültem már rajta. Nagyon jámbor ló. Kérem csak hozzáértők írjanak!!

2014. júl. 2. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyan javít a futószárazás a járásán?
2014. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A futószárazás célja:

a ló testtartásának javítása,

a mozgáshibák kiküszöbölése,

a "besavanyodott ló" elengedettségének

visszanyerése,

s végezetül a bemelegítés, a lejártatás.

Az említett célok közül a mindennapi gyakorlat a

végső soron említett okból nyúl a futószárazáshoz,

pedig az előbbiek a fontosabbak, de ugyanakkor a

nagyobb szakértelmet igénylők.

2014. júl. 2. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem én, de mit szeretnél javítani? Milyen a járása és mit szeretnél elérni? Egy 17 éves lovat már nem biztos, hogy sokat kelle körön mozgatni. Ha tudod lovagolni, inkább nyereg alatt dolgozzon, mert a hosszan tartó körön való mozgás nem a legjobb a lónak, főleg, ha 17 éves. Az egyensúlyán, meg amiket bemásoltál, nyereg alatt is tudsz dolgozni, ha nem, akkor nem menne futószáron sem.
2014. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha eddig kocsizták, valóban jámbor és te lovagolni szeretnéd a későbbiekben, akkor szerintem sem futószárazni kéne. most a legfontosabb, hogy megtalálja lovassal az egyensúlyát és erősödjön a háta. ehhez én könnyű terep munkát ajánlanék (síkon értelem szerűen nem olyan nagy dolog az egyensúlyát megtartani, kis emelkedőn, lejtőn, kanyargós ösvényen van erre szüksége), de a fokozatosság nagyon fontos a háta miatt!


tehát eleinte könnyű, fél óra, lépés-ügetés, aztán 40 perc 1-2 vágtával és így lehet emelni fokozatosan. pihenni is hagyni kell, ez azért más munka, mint amit eddig csinált.


én ezt csinálnám a 17 éves lóval, ja és nyilván nem egyedül, hanem másik lovas társaságában eleinte, ha van rá lehetőség.

2014. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A lovaglással nincs gond. Csak futószáron látom az egész lovat. Sokat tanítottam már. Ostor nélkül szóra váltottak jármódot és a félfelvételek is.szóra

mentek. csak idős lóval nm dolgoztam még. azért kérdeztem. meg lovagoltatni akarok gyerekeket és ahhoz is kéne hogy tudja ezeket.

2014. júl. 2. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!