Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi jó a csüd sömörre? (többi...

Mi jó a csüd sömörre? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az állatorvos fertőtlenítőt és kék Lukácsot írt fel napi kétszer de már 1,5 hete szenvedek vele napi kétszer kenem de semmit nem javul sőt,(doki látta és úgy írta föl) a tőgyinfúzió lesz a következő ha továbbra sem javul, esetleg tudtok valami mást ami jó lehet?
2014. júl. 3. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

pedig ez működik, nekem működött!


én betadin szappannal fertőtlenítettem, jól felhabosítottam szivaccsal és nagyon alaposan dörzsölgettem, majd még kézzel is vakargattam le róla a pörsenéseket még úgy habosan.

aztán jól leöblítettem és szárazra töröltem (még akár vártam is, hogy tök száraz legyen) és aztán jöhet a kék lukács!


nekem így elég hamar elmúlt.


az nagyon fontos, hogy a krémet szárazon kell felkenni és hogy a pörsenéseket le kell dörzsölni, vakarni. kicsit undin hangzik, de ha jó vizes, habos, akkor könnyen lejönnek.

2014. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm de sajnos valamiért nem javul ugyan így csinálom csak nem betadin szappannal hanem valami mást kaptam rá
2014. júl. 3. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
és amúgy hogy van tartva a ló? úgy értem boxban, állásban, ridegben? mert ilyenkor amíg meg nem gyógyul nagyon nem jó neki se a sár, se a szalma, a legjobb egy homokos karám...
2014. júl. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A csüdsömört baktérium okozza. Száraz pormentes helyen kell tartani a lovat. Ismerősömnek azt hiszem valamilyen kátrányos krémet mondtak.
2014. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Füves karámja van boxban szalma van alatta Forgács jobb volna? Esetleg ha bekötözném neki vattával az segítene?
2014. júl. 6. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:
ne kötözd be, az alá csak bepállik, a lényeg most hogy szárazon legyen és szellőzzön! az nem megoldható, hogy ne menjen boxba éjszakára, hanem kint maradjon? elég jó idő van hozzá...
2014. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!