Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Helyes kengyelhossz?

Helyes kengyelhossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mitől függ a helyes kengyelhossz?

Hogy lehet beállítani hogy ne akadályozza a helyes ülést?



2014. júl. 7. 12:36
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


Nekem úgy tűnik hogy ezen a képen túl rövid a kenygel,ez miatt elöl van a lábam.

(4 év után most ülök először lovon)

2014. júl. 7. 12:38
 2/7 anonim válasza:
68%
A kengyelvas végét berakod a hónod alá és amilyen hosszú így a kezed olyan hosszúnak kell lennie. nekem így tanították még anno. [link]
2014. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
Megnézed,hogy neked melyik a legkényelmesebb.Igazából csak a te magasságodtól függ és ahogy írtad te még kezdő lovas vagy,tehát nem csinálsz olyan feladatokat,amihez más-más kengyelhossz kell,tehát szinte csak ennyitől függ.Az előző válaszoló is jól írta,mondjuk nekem ez soha nem vált be,de azért próbáld meg.
2014. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A hónaljas módszerről hallottam már,de nem sok jót mindenesetre kipróbálom.

Köszönöm a válaszaitokat!

A másik kérdésem ami még felmerült hogy ülésjavító gyakorlatokat tudtok-e,hogy ne legyen ilyen magasan a lábam?

2014. júl. 7. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:
a képen szerintem nagyon rövid a kengyel, ha jól látom a térded le is lóg egy kicsit a térdtámaszról. a hónaljas módszer is jó, vagy ha felülsz, kiveszed a lábad a kengyelből akkor a vas aljának a bokádig kell érnie.
2014. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen nyeregben, milyen munkát végzel. Ez a kengyelhossz nagyon-nagyon rövid, a támasznál legyen a térded. A legjobb, ha néha kiveszed a lábad és kengyel nélkül lovagolsz, majd mikor visszateszed, rövidnek fogod érezni - olyankor lehet engedni. Váltogathatod a tan- és könnyített ügetést, pl. négy ütemre, tehát hármat ülsz, hármat állsz, ez javítja a koordinációdat, egyensúlyodat. És ne a fenekeden ülj, hanem a hasítékodon, mélyen nyújtsd le a lábaid.
2014. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !
2014. júl. 8. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!