Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugye nem kehes a lovam?

Ugye nem kehes a lovam?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy lovat , amikor kipróbáltuk a füves pályán egyántalán semmit sem csinált,megvettük és itt homokos pályán nagyon köhög az elején a munkának..illetve karámba is ha elkezd fújni a szél elkezd köhögni ... mindig ha poros lesz a levegő.. Ugye nem kehes? Mit csináljak? Hívtunk orvost de szabin van
2014. júl. 7. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy a valószínűsége, hogy kehes.Az eladó felel a ló egészségi állapotáért. Nem két forintos vagyontárgyról van szó. Létezik egy ZEV nevű kanadai állat gyógyszer enyhe hörgőgyulladásra. Nem drága, de kb. 5-6 hét után ér ide, ha megrendeled. Nem találom a linket, pedig megvan valahol.
2014. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a linket. Itt lehet megrendelni:: [link]


id=18413

2014. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kehesség szavatossági probléma. Amennyiben a szerződésben nincs leírva, hogy az eladó erről tájékoztatott, úgy az adásvételt vissza lehet csinálni. Ilyen szavatossági probléma még a karórágás és a szitálás is.
2014. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosítanék: az viszont le kell, hogy legyen írva a szerződésben, hogy az eladó a ló semmilyen betegségéről, hibájáról nem tud.


Teljesen felesleges neki bármit is venni, bármivel is kezelni addig, amíg nem volt endoszkópos vizsgálat. Meg lehet kísérelni visszaadni a lovat, ha visszaveszik, az jó, ha kekeckednek, akkor ahhoz is kelleni fog.


Addig is ne lovagoljátok homokon, a szénát és az abrakot pedig áztassátok.

2014. júl. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ma például egyszer sem köhögött mert nem volt por! Ha kehes lenne akkor az alapból a lélegzésén is látszana nem? NEm szeretném visszaadni mert nagyyon nagyon ügyes ló és nagyon megszerettem
2014. júl. 8. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért egy vizsgálat nem árt. Addig pedig locsold fel a pályát és a környékét is. A karámja is füves legyen.
2014. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kehes ló csak nyáron, csak porban, csak a munka elején köhög. Nem úgy kezdődik a kehesség, hogy egyik napról a másikra a nap 24 órájában húz a ló oldala és non-stop köhög. Én biztosan megvizsgáltatnám, mert az időben elkezdett kezeléssel lassítani lehet a betegség lefolyását - gyógyítani, sajnos, nem.


Az én lovam poros karámban áll, poros pályán dolgozik öt másik lóval egyetemben. A hatból öt nem köhög, egy viszont igen, többször is hallottam a karámban és a boxban is. Én azt mondom, nem csupán a por az oka a köhögésnek.

2014. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!