Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetésben mindig nagyon...

Ügetésben mindig nagyon kiállok a nyeregből hogyan tudnék ezen javítani?

Figyelt kérdés

mindezekmellett könnyíteni sem tudok rendesen mivel megint csak nagyon kiállok és nagyon hátratolom a hátsó felem :"D

(persze a kiállok szót nem úgy értettem hogy csak a kengyelben állok) egyensúlyi probléma lehet ez?


2014. júl. 7. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyakorold, h a csipomagassagban levo fiokot a csipoddel -hasaddal tolod be. Emellett ellenorizd hogy nem tul rovid e a kengyel. Ne kiallj, hanem kicsit emeld elore a hasad,csipod.

A kikonnyitesnel meg ne zavarjon, hogy ugyerzed pucsitasz. stabil terdtamasz, szoritas, rugozas. Az a lenyeg hogy kiallj. Es nyugi nem nez ki hulyen. Picit nyugodtan hajolj elore, es szinten a kengyel hossza is fontos.

2014. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha púcsítasz, akkor valószínűleg alapból nem jó az ülésed, mert pucsítani - ráadásul könnyítéskor - elég nehéz. :)


A csipődet kell csak előretolnod, a fiókos gyakorlat nagyon jó példa. Megpróbálhatsz kengyel nélkül is könnyíteni - általában elég nehezen megy és csak alig elemkedik ki a lovas a nyeregből - na, annál jobban nem is kell. De elsősorban az ülésedet kellene felülvizsgálni, mert ha rosszul ülsz, nem tudsz jól könnyíteni sem.

2014. júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
próbálj hosszabb kengyellel lovagolni, ez a probléma tipikusan azoknál jön elő, akik nyakig húzott kengyellel lovagolnak. ha hosszabb a kengyel, akkor nem tudsz túlzottan kiemelkedni.
2014. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hosszabb kengyel és gyakorold kengyel nélkül is a könnyű ügetést.
2014. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) A kengyel hosszát úgy állítottam be ahogy szokás vagyis a karomhoz mértem de megpróbálom egyel hosszabbra engedni :) Az ülésem szerintem is rossz sajnos nem oktatóktól tanultam lovagolni hanem lovas ismerősök segítgettek benne mert lehetőségem mindig volt rá lovagolható ló szempontjából csak a tanár dolog volt bajos. Szeretnék rendes oktatóhoz járni csak errefelé elég drága és nem is sok lehetőségről tudok. :/
2014. júl. 8. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:

A karhoz mérős dolog csak egy támpontot ad, nagyon sokmindentől függ a kengyelszíj hossza, pl. a ló övméretétől, a te testalkatodtól, a nyereg típusától, a támaszok helyétől, attól, hogy inkább könnyítve, vagy kiülve szeretnél aznap lovagolni, stb.


Csináltass magadról rengeteg fotót, esetleg videót is és az alapján fogod látni, hogy mi nem stimmel.

2014. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!