Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnék egy lovat,...

Nagyon szeretnék egy lovat, Nem tudok nélkülük élni, de nem tudom, van annyi tudásom hogy legyen?

Figyelt kérdés

Sokat tudok a lovakról, imádom is őket. a baj csak az, hogy nem járok lovagolni, de pár éve jártam, úgyhogy eléggé jól lovagolok. Ki is néztem magamnak az interneten egy Welsh póni kancát. De viszont csak úgy lehetne az enyém, ha nyernénk a lottón. (13 éves vagyok) Már kiskorom óta erről álmodozom, úgyhogy nem csak egy fellángolás.

A mi házunktól pár házzal arrébb van egy üres telek, csak fák és fű van rajta. a pénzből megvennénk, építenénk rá istállót, pályát és legelőt. A kerítést meg egy fallal megoldanánk. Pár fát azért hagynék a legelőn ( olyat ami nem mérgező a lónak), hogy legyen árnyéka, ha meleg van kint. Már az összes felszerelést kinéztem a neten. Gondoznám, díjugratást tanulnék vele. Már a napirend is megvan. Szerintetek az, hogy sokat gondolok rá, reménykedem, az segít a nyerésben? Továbbá jó gazdája lennék a lónak? Lécci értelmes válaszokat küldjetek!



2014. júl. 9. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
az álmaidat soha ne add fel,De azt hogy nyersz a lottón azt igen!
2014. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Egy lovat nem csak megvenni kell, hanem ellátni, ami persze pénzbe kerül. A legtöbb gyereknek egyébként ez az álma. Szerintem várj még pár évet, spórolj és ha dolgozni fogsz, talán meg is tudod valósítani.
2014. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Tarts ki, ha igazán szeretnéd, de sajnos valószínűleg, ahogy sokan mások, te is csak felnőttkorodban tudod megvenni a saját lovad.
2014. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

A lottón nem fogsz nyerni, de a lóhoz egyébként is ugyan kell pénz is, de tudás még több. Ezzel hogy állsz?

Amíg nem lehet, addig tanulj lovagolni, vegyél könyveket, olvass a takarmányozásról, a betegségekről, stb.

2014. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
otthon egy db lovat tartani az állatkínzás, a ló egy társas lény, egy kamaszkisgyerek pedig nem lesz ott mindig, hogy társa lehessen... Bértartáson gondolkozz inkább, ha van a közeletekben lovarda. + ha bértartásban van egy lovad lovardába, és jó gazdiként rendszeresen jársz és kiveszed a részed a gondozásában, akkor szép lassan mire felnősz mindent megtanulhatsz a lovakról, esetleg kialakíthatsz olyan ismeretségi kört, hogy játszi könnyedséggel helyezkedhetsz el valamilyen lovas szakmában...
2014. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Felnőtt korodban meg fogod tudni valósítani az álmodat, ha kitart odáig. :)
2014. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne add fel, de elég valószinütlen hogy nyersz a lottón ,de ha már nyersz akkor ,vagy kettőt vegyél ,vagy bértartásban tartsd

bocsi a helyesírási hibákért

2014. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is 13 vagyok és imádom a lovakat.

Szerintem jo gazdaja lennel. :)

Viszont az hogy megnyerd a lottot nem hiszem hogy menni fog…

Kaphatok lovak olcsobban is pl mar 150.000-ert, ami nem szamit olyan soknak, de a meretedhez ja joo a poni az 100.000-ert mar kaphato. Csakhogy a hely a felszereles meg a kaja is joo draga lesz!

Es rengeteg teendo van vele! Nem is gondolnad. Naponta 3× eszik amit ki kell merni, mindig kell friss hideg vizenek lennie, naponta ketszer lecsutakolni, a patkojat gondozni, a farkat sorenyet apolni, a mozgasigényét ellátni, foglalkozni vele napi minimum 1 orat… amellett hogy suliba jarsz. Szoval mielott megveszitek, elotte gondold at ezeket, hogy tudod-e ezt evekig csinalni! ;)

2015. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!