Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Még soha nem vágtáztam és...

Még soha nem vágtáztam és nagyon félek hogy vajon hogy fog sikerülni. Kinek hogy sikerült az első alkalommal volt már olyan aki leesett? Milyen tapasztalataitok vannak? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
én még nem de az öcsémnek nagyon fájt a fütyije (kicsit összetörte) utána :D túl mereven ült azt mondta egyébként fel kell venni a ló ütemét és vele együtt "hullámozni"
2014. júl. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
velem elvagtazott a lo...szoren ultem es a sorenyebe kapaszkodtam. . Nem estem le, hanem leugrottam. De minden emlekem arrol szol, hogy konnyebb volt rajta ulni mint nagy nehezen lezuhanni es elvagodni a foldon!! Szoval a sztori tanulsaga: ne felj. jo.lesz es nem fogsz leesni, hacsak nem akarsz szandekosan eronek erejevel leesni rola.
2014. júl. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ideális esetben futószáron, szóra dolgozó lóval, voltizshevederrel vagy nyakszíjjal felszerelt lóval vágtázol először. Amire figyelj: laza derék, ne dőlj előre. Próbál meg felvenni a ló mozgását, kellően ellazított, puha hátú lovon maga a csoda :)
2014. júl. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KGabi0000 ***** válasza:
Engem megállított az edző,hogyha így folytatom,akkor fel fog bukni a ló.Mondjuk nagyon rossz edző volt.A ló meg iazonyatosan pattogott és engem úgy tanítottak meg vágtázni,hogy közölték,hogy oké most akkor ugrasd be vágtába,azt már nem mondták hogy hogyan kell.Ha egy nyugodt és lassú lovon ülsz,akkor nem lesz baj.
2014. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken először futószáron tanulod a vágtát vagy körkarámban. Félni nem kell, könnyebb kiülni, mint az ügetést. Ülj bele jó mélyen a nyeregbe és vedd fel a ló ritmusát. Lényeg a laza derék.
2014. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó élmény volt, nagyon kényelmes a vágta jármód. Futószáron tanultam voltizshevederben, nagyon nyugodt lóval. :)
2014. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia a vágta alapvetően nem nehéz arra figyelj hogy a térdeddel kapaszkodj és ne a sarkaddal mert akkor csak egyre gyorsabban fog menni . Nem szabad túl mereven ülni mert akkor kidob a nyeregből lazitsd el a hátsódat és mélyemn ülj a nyeregben :))
2014. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazan nincs miert felned! A vagta nem olyan gyors mint te azt elkepzeled/igaz sokkal gyorsabb mint egy ugetes de igazabol valakinek konnyebb. Én ugy gondolom hogy nem nehez. Elso vagtam elott en is nagyon izgultam de aztan amikor elkezdtuk rajottem hogy nem volt miert es hogy nem is olyan nehez mint amiennek elkepzeltem! Remélem tudtam segíteni!!! ;)
2014. júl. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy kesve irok... Nekem nemrev volt az elso gatam, csak 3-4 kor volt a karamban nyeregben, mert az edhonek hirtelen tamadt otlete, hkgy cavalettittunk higy nekemassan ideje lenne vagtaznom. Hat nekem nem volt veszes de a beugratas iszonyu nehezen ment, jtana meg befeszulfem mivel megijedtem, mert felek a gyorsasagtol. Remelem megszokom majd
2016. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!