Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért féltek kérdezni az...

Miért féltek kérdezni az edzőtöktől/oktatótoktól?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan kérdés van itt, amit olyanok tesznek fel, akik lovagolni járnak/tanulnak, elvileg van egy oktatójuk/edzőjük, aki azért van ott hogy tanítsa őket. Miért nem tőlük kérdeztek? Pl mi a vágtabeugratás segítsége.

Sokan azt mondják, hogy bunkó, lekezelő az edzőjük. Akkor lehet ideje váltani, én pl nem szívesen dolgoznék együtt egy olyan emberrel (akinek ráadásul fizetek is), aki lenézően viselkedik a tanítványával.

Nyugodtan mondjátok meg az ilyennek, hogy ő is volt valamikor kezdő, de ha nem akar elméleti órát tartani, akkor legalább ajánljon szakirodalmat és elolvasod.


Tudom itthon valami nagyon el van cseszve a lovasoktatással, de ha nektek nincs igényetek a változásra, akkor nem is lesz!


(Bocsi a regényért, csak ez kikívánkozott belőlem)


2014. júl. 10. 08:57
 1/6 KGabi0000 ***** válasza:
Már magával a leírással megválaszoltad a saját kérdésed.Teljesen igazad van mindenben,amelyik edző bunkó a tanítványával azt le kell váltani.A lovastáborban mindig van egy óra elmélet,ahol kötelező min. egy kérdést feltenni,amit nem értesz,vagy nem tudsz megcsinálni.
2014. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én edzőm egyáltalán nem lekezelő, de nem magyaráz jól. Igazából nem magyaráz majdnem sehogy. Szerintem a tudása is hagy kívánnivalókat maga után, bár megcsinálni többnyire mindent jól meg tud, de az elméletet mögötte már lehet h nem tudja annyira.

És rettentő egyszerű az ok arra, hogy nem váltok: a környékemen nincs másik lovarda, illetve van 1 sokkal drágább. Inkább lovagolok úgy, hogy nehézségeim vannak és magamnak kell utánaolvasnom egy csomó dolognak, mint sehogy.

2014. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amelyik jó edző az alapból meg sem kell kérdezni ezekről mert mielőtt kiadja a feladatot,elmagyarázza ,hogy kell kivitelezni. Csak most már az oktatók /edzők 80 % -a nem is tudja maga sem mit hogyan kell meg nem is akarnak tanítani már csak azzal a felületességgel ,ami arra kell ,hogy valamit "csináljon" a pénzért amit kihúz a tanítványoktól.Persze ,hogy itt kérdezi mindegyik,de az a vicc pl ,hogy sokszor még itt sem tudnak érdemben válaszolni pedig ide állítólag lovasok irkálnak vagy lehet csak egy mítosz ez a felvetés..
2014. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nehéz kifogni jó edzőt, aki nem méregdrágán tart edzéseket, van tudása és még normális is. A lovaglás így is drága és feltehetően sokan azért nem váltanak, mert egyszerűen nem tudnak. Örülnek, hogy a mostani edzőjüket ki tudják fizetni és a hiányosságokat máshogy próbálják meg pótolni. Vagy nincs másik lovarda/edző a környéken vagy ha van is, akkor rosszabb, mint a mostani. A lovaglást meg nem szeretnék ezért feladni, szóval marad az a megoldás, hogy más lovasokat kérdeznek/olvasnak.
2014. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A korábbi edzőm ez a bunkó fajta volt. Lekezelően magyarázott el sok mindent, ha olyan kedve volt, akkor végig sértegette a tanulókat és egy bizonyos szintnél tovább nem is jutottak nála. A tudása elég érdekes volt, régen nagyon jó lovakat képzett ki, de ma már nem is nagyon lovagol és azt tanítja összelovaglásnak, hogy össze kell reszelni a lovat és rohannia kell, mert akkor biztos, hogy megy előre. Inkább elmentem abból a lovardából, mert fejlődni szerettem volna és jól tettem, mert az új edzőm egy nagyon kedves és nagy tudású ember és mindenhol segít, ahol csak tud.
2014. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát... Nekem elsore sikerult kifognom egy jo edzot 2.000 -ért tart edzést (egy ora) es nagyon kedves segit ha valamit nem ertek es valaszol a kerdeseimre
2014. júl. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!