Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg ilyen veszélyes...

Tényleg ilyen veszélyes kiválasztani a lovat és az első órák? :S

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdésnél hogy zajlik az első lovas óra

és valaki valami olyasmit írt hogy először kiválasszák a lovat számodra akkor éheztetik napokig majd szénát raknak rád meg répákat majd bezárnak a karánba és ott a ló neked mehet és neked kell legyőznöd vagy valami ilyesmit írt és ha sikerül akkor az lesz a te lovad és így a ló lelkileg is elfogad téged társának

Ez igaz? Mert én nagyon szeretnék lovagolni de elég gyenge is vagyok szerintem 168 cm 48 kg lány vagyok és félek hogy megsérülök meg persze akkor anya se engedne el



2014. júl. 11. 14:13
 1/8 A kérdező kommentje:

itt van egyébként a kérdés ahol láttam

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__5867825-milyen..

2014. júl. 11. 14:16
 2/8 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Nem,nem igaz.Tudom melyik az a kérdés,az a válasz hülyeség.Nyugodtan kezdj el lovagolni,biztosan nem fogod megbánni.Nem kell harcolnod a lóval.Odamész,kiválsztanak neked egy lovat,felnyergelik neked,közben mutatják mit hogy kell felrakni,kivisznek a pályára,tanítanak,leszállsz,megmutatják,hogy nyergelj le,majd fizetsz,ennyi.Nyugi,nincs semmilyen harc.
2014. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
:-D :-D jaj, de jót nevettem, brühühü :-D
2014. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jót nevettem :DD Én is olvastam ezt a kérdést,választ,és nem így van,nyugi! :D


Mielőtt mész,megbeszéled,hogy mikor mész,elmondják,hogy mennyibe kerül. Amikor odaértél feldobnak a lóra,vagy esetleg várnod kell,amíg kész legyen a ló :)

Először megmutatják hogyan kell ülni(kengyelt valószínűleg nem kapsz,se szárat),mentek körbe-körbe,közbe tornászol,aztán elmagyarázzák hogyan kell tanügetni,mit kell csinálnod,megpróbálkozol az ügetéssel(ügyességedtől függ,hogy ezutén mennyit ügetsz),majd a végén megsimized a pacit,még még körbe 1-2 percet,és el is repült a lovasóra! :D


2. alkalommal vszínű ugyanez,csak akkor már többet ügettek!


Azután majd szépen megkapod a szárat,kengyelt,megtanulsz könnyűügetni,leengednek futószárról,tanulgatsz szabadon,és ha már szabadon is biztosan mész,akkor valószínűleg mész vissza futószárra vágtára! :D


Nálunk legalábbis így volt :)

2014. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, egy átlag lovasiskolában nincs olyan, hogy "te lovad". Ez jó is, mert minél több lovon lovagol az ember, annál jobban megtanulja a különféle mozgásokat, viselkedéseket.


Másrészt, semmiféle lovasiskolában nincsen harc a lóval, és nyilvánvalóan nem fognak téged szándékosan veszélybe sodorni. A lovardák tevékenységét is törvények szabályozzák, nehogy elhiggy már egy ekkora troll hülyeséget! :D


Sok hülye válaszoló van, ez éppen ebben lelte örömét...

2014. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat akkor megnyugodtam de ha látom hogy répával és szénával közelítenek felém akkor kiszaladok a világból haha :)
2014. júl. 11. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

LOOOOOOOOOOOOL


Az oktatód választja ki neked a lovat a tudásodnak megfelelően. Ideális esetben egy jó kis futószáras lovat kapsz, és azon sajátítod el az alapokat. A jobb lovasoknak pedig adhat kicsit nehezebb eseteket, akik határozottabb lovast igényelnek és tudják kezelni a hisztit.

2014. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de ilyen kérdést épelméjű ember nem tesz fel. :D A tigrisek idomításához meg magadra raksz 10 kg szalonnát mi? :)
2014. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!