Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ismerkedjek meg idegen...

Hogyan ismerkedjek meg idegen lovakkal?

Figyelt kérdés
Már 5 éve lovagolok, de minden egyes alkalommal nem tudok magamon uralkodni... Most meghívott a barátnöm, hogy menjünk el a lovardájába lovagolni. Elengedtek, de tudom, hogy nem bírom ki anélkül, hogy szétbabusgassam a lovakat, stb. Továbbá mindig izgulok, és nem érzem magabiztosnak magamat. Mit csináljak? :)

2014. júl. 12. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is lovardában dolgozom. Most lesz 3 hete hogy kezdtem a munkahelyen. Van vagy 30 ló, bértartásban tartottak és saját iskolalovak is. Én alapból nem vagyok híve annak, hogy nyálas szöveggel mindenáron meg akarjuk simogatni a paripát. Én nagy részét megsimítottam, de inkább a hangomat hadd ismerjék, beszéltem hozzájuk többször. Ahogy van a lovász pihenő két box között na leginkább a pihenőhöz közel eső lovakat simogatom a legtöbbet. Egyébként a ló sem szereti ha lerohanják és mindenáron megsimítják. Legyen elég annyi neked is hogy örülsz hogy meghívtak, és kulturáltan végig nézelődsz. Úgyis meg-megfogsz érinteni pacikat, de ne legyen feltűnő, hogy jött ez a csaj aztán minden egyes lovat letámad.
2014. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lovak úgy ismerkednek hogy levegot fujnak az orrukon at a masik orrjukaba. Tudom hogy kicsit idiotan hangzik de tenyleg igy van! Probald ki te is!!! Nekem bevált :)
2014. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerkedéshez ahogy az előbbiek írták amúgy meg a legegyszerűbb ha megkérdezed az edzőt milyen típusú ló(nyugodt,élénk,lusta stb.) akkor te is magabiztosabb leszel ha tudod kivel van dolgod. Ha te pucolod meg a lovat ott már tettél valamit hogy közelebb kerülj hozzá. Amúgy én is össze simogatok minden pacit, osztálykiránduláson bemásztam hozzájuk legelőre...joggal mondhatjátok szegény kedvencem :))
2014. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!