Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek eladnák nekem? (Lent)

Szerintetek eladnák nekem? (Lent)

Figyelt kérdés

Van a lovardankban egy lo ugy hivjak hogy Carmen (Kármen). Kezdő korom ota rajta lovagolok elso lovaglasomon is ot kaptam. Teltek az idok es egyre jobban megbiztam benne es nagyon megszerettem! <3

Szamomra nincsen mas lo a vilagon! Szeretnek egy lovat es azon gondolkoztam hogy ot megvennem de mivel iskola lo nem hiszem hogy eladnak nekem :(...........Jo penzt adnek erte. Magyar felfer,tarka es idos nem tudom pontosan hany eves de meg elfog eldegelni egy ideig. Ha en tartanam bertartasban lenne a lovardankban vagyis ott maradna ahol van csak boxba kerulne minden nap kimennek hozza! Szerintetek van esely ra hogy eladjak nekem?



2014. júl. 13. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok negativ lenni de nem sok esely van ra hogy eladják neked ha jó iskola ló akkor nem hinném hogy meg akarnának szabadulni tőle.De más lovat is ugyanigy szerethetsz ugy se jo ha csak egy lovon tanulsz meg lovagolni.Raadasul ha viszonylag oreg akkor nem sok ertelme van.Probalj tole kicsit "elszabadulni" es akkor talalhatsz egy jo kis lovat akit majd nagyon megszeretsz es fiatalabb meg nem rangatta ezer ember a szajat.
2014. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elözö vagyok.Egy lovardának az elég magy veszteség ha elveszit egy jo iskolalovat akkor is ha sokat ajanlasz erte ok azon a lovon tobbet lovagoltatnanak amit te ajanlani tudnal.De mindenkepp kerdezd meg max azt mondjak hogy nem.
2014. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy eladják-e, egyre vigyázz, hogy nehogy bepalizzanak! nem egy helyen láttam hasonló szituációt, ahol az lett a vége, hogy eladták irreálisan drágán, de meggyőzték az új tulajt, hogy a lónak kevés az a heti 2-3-4 alkalom, amit ki tud járni hozzá, így használják ők is továbbra is a lovasiskolában, illetve még az edzéseket is kifizettetik a lovassal, és a teljes bértartást.


tehát az a vége, hogy kifizetsz egy valag pénzt a lóért, ugyanúgy csak egy lovas vagy a sok közül a hátán, fizeted a bértartást és az edzéseket, gatyád rámegy, a ló meg kb meg se ismer...

2014. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KGabi0000 ***** válasza:
Az én edzőm,aki a lovardavezető is egyben,ő azt mondja nekekm mindig,hogy akár a lovarda legjobb iskolalovát is eladja nekem,ha többet fizetek érte,mint amennyit ér.Ne vedd meg azt a lovat,mivel azt mondtad,hogy rajta kezdtél,akkor nagyon könnyű lovaglású ló lehet,később,ha viszont ő meghal lehet,hogy egy nehezebb lovat kapsz,amit majd nem tudsz lovagolni,mert hozzászoktál ahhoz az egy könnyű lóhoz.A másik meg az,hogy az egyik régi lovaglótársam épp most adja el a lovát,akkor 2 éve a lovardától vett,mint iskolaló,mert azzal nem tud versenyezni és ő versenylovat szeretne,pedig nagyon megszerette azt a lovat.Az ő barátnője pedig 11 évesen kapott lovat,aki akkor 15 éves volt,most 5 évvel a később a ló 20 éves és a lány pont most szeretne versenyezni,de a 20 éves kehes lovával már nem tud,eladni pedig nem akarja 5 év után.Neked sem érné meg megvenni azt a lovat.
2014. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még amikor lovasiskolába jártam lovagolni volt egy ló akit imádtam de sajnos kb havonta 2x kerültem én rá :( Mindig is reménykedtem hogy mikor megyek rá ültetnek de nem igazán jött össze a dolog. Pár év mulva eljöttem az iskolából nem jártam sehová. És most kb 6év után TÁDÁM enyém lett az a ló akin mindig is lovagolni akartam :)
2014. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ősszel, amikor kezdenek elmaradozni a bérlovasok, nyugodtan betámadhatod a tulajt, ha értékén felül áldozol rá, ráadásul utána otthagyod nála bértarcsiba, valószínűleg el fogja neked adni, és tavaszig még bőven marad ideje másik iskolalovat keresni.

Az már egy más kérdés, hogy jó ötlet-e megvenni egy iskolalovat... meglehet, hogy sem képzettsége, sem képességei nem mutatnak túl a karámban kőrözésen, azt pedig egy idő után meg fogod unni.

2014. júl. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hááááát elég nehéz és többtényezős a dolog. Ha jó iskolaló és közönség kedvenc, akkor nem hiszem, hogy meg tudod venni.


Ha esetleg a tulaj mégis beleegyezik, akkor készülj arra, hogy többet fog kérni érte, mint amennyit ér. Aztán ha még ennek ellenére is kell a ló, akkor alapos állatorvosi vizsgálatot csináltatnék, illetve meghívnék egy két jobb lovas ismerősömet (akik nem ismerik a lovat), hogy próbálják ki, hogy ők hogy látják a dolgot.


Ha minden oké és még így is kell a ló, akkor a bértartás kérdése következik. Őszintén szólva nem szívesen tartanám ott ahol eddig iskola ló volt, mert mások is piszkálni abajgatni fogják, meg lesznek irigyeid is, hogy már nem lovagolhatnak rajta, vagy hogy pont te vetted meg az ő "kedvencüket".

Akkor inkább elvinném másik lovardába, ahol tiszteletben tartják azt, hogy ez a te lovad és nem babusgatja rajtad kívül még 20 ember.

2014. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy lovardában erre a kérdésre az volt a válasz, hogy minden ló megvehető...:)

A miénk terápiás ló (volt), tizenévig egy lovardában és szinte csak futószáron dolgozott... Beleszerettem, megnézte az állatorvosunk, megvettük, másik lovardába vittük. Gyönyörűen "dolgozik" - nem futószáron! -, teljesen megbízható, imádjuk.:) (És sztem ő is, hogy csak két lovasa van.:))

2014. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget!!!! Egyepkent nem versenyeznek vele.
2014. júl. 14. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!