Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért töri fel a szerszám?

Miért töri fel a szerszám?

Figyelt kérdés
A lovamnak nagyon érzékeny a bőre ezért nagyon kell arra figyelnem hogy a ló illetve a szerszám mindig tiszta legyen és így nem törik fel a packó. Viszont hiába tisztítom le a szügyelőt minden edzés után, tisztítom le a lovat edzés előtt sajnos a szügyét föltöri a szerszám és nem tudom hogy mit csináljak mert mindenképp kell ráraknom szügyelőt különben elcsúszik a nyereg.Mit javasoltok mit csináljak a sebbel? Edzés után mindig bekenem krémmel ami gyógyítja a sebet és zsírosan tartja. ezt a fajta szügyelőt használom: [link]
2014. júl. 13. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami mégsem jó ha feltöri. A bőre nem gyűrődik alá valahol a szügyelőnek? Amilyen vékony a bőre, akármilyen kis redő begyűrődhet, beizzad már ott a törés. Vagy a szerszám rávaló e pontosan, nem e szoros neki, vagy tudom is én. Én hámmal voltam ilyen gondban, de ott rájöttünk hogy egy helyen szorosabb volt, és gyűrődött is a bőre
2014. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen munkát végzel vele, hogy hátracsúszik a nyereg?


Ha minden tiszta és jól van beállítva, nem tudsz mit csinálni, csak beburkolni a szügyelőt valami puhával. Amíg sebes, én nem tenném rá.

2014. júl. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A barátnőm lovát is bántja a szügyelő és ő olyat vett, ami teljes terjedelmében bariszőrös. Ez az egyetlen, ami nem bántja.

[link]

2014. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy a szügyelő nem megfelelő méretű, nincs jól beállítva, vagy már a nyereg sem okés. Amúgy azt tapasztaltam, hogy bármilyen lóra meg lehet találni azt a nyerget, ami nem csúszik hátra.

Nekem az egyik shagyamnak van nagyon érzékeny bőre, na vele aztán kínlódtam rengeteget, igazán jó minőségű cuccokat válogatva, végül gyakorlatilag mindent lecseréltem rajta, nyerget is másikat vettem, azóta nem volt gondom a feltöréssel, addig pedig napi szinten. Feltörte a kötőfék, ha néhány órát rajta volt, törte a kantár, a heveder, szügyelő.... Most minden jó rajta és nincs gondunk. De eltartott egy darabig, míg rájöttem, mi a tökéletes felszerelés neki. Látszólag minden jó volt, mégis mindig kisebesedett a ló.

2014. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!