Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratásban milyen vágtában...

Díjugratásban milyen vágtában mennek (kikönnyítenek végig vagy csak akkor amikor ugratnak)? (Bővebben lent több kérdésem is van)

Figyelt kérdés

1. Díjugratásban milyen vágtában mennek, néztem egy verseny és ott olyan volt mintha pattogtak volna a nyeregben (biztos nem mert profik voltak) és ez elbizonytalanított mikor könnyítenek ki csak ugrásnál vagy végig?

2. Milyen lovas magazinok vannak (olyanok amiket érdemes is olvasni)?

3. Melyik a legjobb lovas magazin?

4. Mi az a Csio (***), van még hasonló betűkombináció?

5. Körülbelül mikortól érdemes elkezdeni REV-re elkezdeni felkészülni (Miket kell már tudni hogy kitaláljam hogy én leteszem és megvenni a könyvet, többet járni edzésre, hogy még több mindent tanuljak, úgy értem már vágtáztam, tudom irányítani a lovat, terepre is megyek, és ügyességi feladatokat is szoktam csinálni, de nem tudok még ugratni)?


ha vki csak az egyikre tudja a választ le írhatja ő is az is sokat segít.

Köszi előre a válaszokat, bocsi hogy a kérdéseim kicsit tudatlannak hangzanak (azok is :) ).



2014. júl. 20. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Igazából ez lótól is függ, hogy melyikkel hogyan "hatékonyabb" (pl. nekem két lovam van, az egyikkel ki kell könnyíteni, a másik akkor megy jobban ha ráülök), de általában kikönnyítenek az akadályok között. Ne értsd félre, ez nem olyan kikönnyítés mint az akadály fölött. A boka rugózik lefelé, és végig a "nyereg közelében" kell maradni, talán ezért tűnt úgy mintha pattognának, mert kicsit elemelkednek meg kicsit közelebb kerülnek... remélem érthető így. Szóval nem vadászvágtába kell kikönnyíteni :D

2. 3. Nem olvasok magazinokat. Ami kell, megnézem a neten.

4. nemzetközi díjugrató verseny, és van még egy csomó, ez lehet segít: lovasok.hu/index.php?i=69592

5. Igazából ennek egy folyamat kellene hogy legyen, ez nem arról szól, hogy most akkor mondjuk 1 hónap múlva elmegyek vizsgázni, és több edzésre járok. Utána akkor valószínűleg versenyezni is fogsz, és ott sincs olyan, hogy verseny előtt mondjuk 2x annyi edzésre mész, hanem folyamatosan kell csinálni (csak mást csináltok edzésen). Amikor eljutsz arra a szintre, hogy tudnád teljesíteni, akkor előtte jó gyakorolni direkt olyan feladatokat, amikre kiéleződik a vizsga. Alapvetően kell hozzá tudni elméletben alap dolgokat, de azok a könyvben is bent vannak, és ha valaki lovagol akkor tudja a válaszokat nagyjából. Eléggé gyakorlatias. Kell tudni alap gyakorlatokat, patanyomfigurákat, például beemelés vágtába, megnyújtás, felvételek, kiskör, átváltás, kígyóvonal stb. szóval kell tudni a lovadat irányítani. Harmadszor pedig, már nem emlékszem pontosan, de kell menni egy méteres pályát (lehet hogy kisebb már nem tudom). Szóval ha még nem tudsz ugrani, akkor az még több idő lesz; talán évek is (hogy ne is csak repülj a lóval, hanem biztonságos is legyen, ráérezz).

2014. júl. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi A REV-et nem úgy gondoltam hogy kitalálom hogy egy hónap múlva akkor megyek hanem mondom nyár végén ősszel (nem tudom mikor) hogy szeretnék majd versenyezni és akkor majd ő eldönti hogy érdemes még várni vagy elkezd megtanítani hogy 1-2 éven belül mehessek :)
2014. júl. 21. 08:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja értem, akkor jó :)
2014. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elég régóta ugratgattam amikor egyszercsak kérdezte edzőm hogy nem akarok e menni vizsgázni mert úgyis megy más is. Alig egy hónapom volt mindent elintézni. Persze ehhez olyan ló is kellett. Meg nem gondoltam magamról hogy akkor a következő héten versenyezzek.
2014. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!