Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fél év kihagyás után mire...

Fél év kihagyás után mire emlékszik egy ló, ha felülnek rá?

Figyelt kérdés
Régen díjlovaglást tanultam a lovammal, és tudott egy csomó mindent (vállat be, combra engedés, oldallépés, ugrásváltás, stb). Fél éve nem ültünk rajta mert megsérült, most egy ideje már futószárazom, jövő héten elkezdhetek vele megint edzeni, de augusztus közepéig elutazott az edzőm, és egyedül kell boldogulnom. Mire emlékszik egy ló ennyi kihagyás után? Mire számítsak, mennyire lesz nehéz elérni vele megint, hogy ezeket megcsinálja? Jó lenne, ha még nyáron tudnék vele néhány versenyen indulni.
2014. júl. 21. 21:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Futószáron elég bolond, állandóan rohan, meg bakol, kb 15 perc után kicsit megnyugszik, de utána is nehéz vele.
2014. júl. 21. 21:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

eleinte ne kérj tőle sokat, az elején biztos, hogy nagyon tele lesz és örül, hogy mehet. fokozatosan emeld az elvárásokat.

ha régen magabiztosan tudta azokat, amiket felsoroltál, akkor azokat fél év alatt nem felejtette el, de ne kérj tőle rögtön mindent.

az elején én többet mennék vele terepre is, hogy kieressze a gőzt, mert rendesen koncentrálni az első 3-4 lovaglásnál biztos nem fog.

2014. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem felejtett szerintem. Maximum kicsit "berozsdásodott". Én ültem olyan lovon ami évek óta nem ment és szuperül csinált mindent.
2014. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem felejt el, maximum kisebb nehézségekbe ütközik majd, ha kéred tőle, hiszen nincsen munkában, kondiban. Szép fokozatosan kell újra felépíteni.
2014. júl. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eleinte úgyis csak menni fog, mert örül, hogy végre mehet. Amikor jól kimozogta magát, kkor lehet majd szépen összeszedni a figyelmét és a feladatokra koncentrálni. Érdemes az alapdolgokkal kezdeni. Amúgy nem felejti el, bár lehet az elején kicsit nehézkes lesz, de majd újra hozzászokik a munkához.
2014. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!