Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csúszik mindig hátra a...

Miért csúszik mindig hátra a tarkószíj?

Figyelt kérdés
Pár hónapja versenyen leestem a lovamról és megsérült a hátam, úgyhogy egy jó darabig nem ülhetek fel rá. Addig gyerekek lovagolnak rajta, de kötőfékkel, mert ha a zablát megrántják véletlenül, akkor elkezd ágaskodni. Viszont akármelyik kötőfékét teszem rá, és akárhogy állítom be, a tarkószíj mindig hátracsúszik, és nyomorultul áll a kötőfék a fején. Miért van ez? Lehet úgy állítani, hogy ne csússzon hátra a tarkószíj? Ha nem lovagolják, akkor nem szokott elcsúszni, de olyankor mindig legel, lovaglás közben meg magasan tartja a fejét.
2014. júl. 22. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem sokmindent nem tudsz kezdeni. A kantáron azért van homlokszíj hogy ne tudjon hátracsúszni. Esetleg ha tudsz rá szerkeszteni valami homlokszíj féleséget akkor jó lehet.
2014. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát eleve a kötőfék nem lovaglásra van,tehát hátra is fog csúszni.
2014. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
persze hogy hátracsúszik, mivel gondolom a gyereket tartják a szárat, amivel ők tartják az egész kötőféket, így a tarkószíjnak nincsen haszna. ha teszel rá egy homlokszíjat ki lehet küszöbölni, de szerintem úgy meg oldalt a pofaszíjnál fog furcsán állni. esetleg ha a szárakat alulra csatolod, akkor nem csúszik úgy el.
2014. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köss rá valami homlokszíj-szerűséget, de szerintem nem oszt, nem szoroz, hogy hátracsúszik-e vagy sem, hiába hülyén néz ki. Egyébként is hülyén nézne ki...
2014. júl. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok akkor homlokszíjat szerkeszteni rá. Szeretnék majd venni zablanélküli kantárt, de abban bízok, hogy a gyerekek, akik lovagolnak rajta, lassan hozzászoknak már a mozgásához, nem röpköd mindenfele a kezük, és akkor lovagolhatják kantárral is. :)
2014. júl. 23. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!