Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugratás segítség. :/?

Ugratás segítség. :/?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem ugratni. 1 hete ugrottam életem első kisebb pályáját. (eddig csak 1-2 akadályt ugrottam egyszerre) Az első 1-2 pálya egész jó volt. De a harmadiknál( 4 -5 akadály volt a "pálya") elkezdett nagyon rárohanni próbáltam visszafogni ,hogy kijöjjön a távolság de közbe megtartani csizmával de kiszedte a kezemből a szárat akkorát rántott rajta és kikerülte az akadályt. Próbáltam utána h amikor éreztem kiakarja kerülni csizmával odazártam de nagyon rárohant utána visszafogtam és csizma és megint ráncigálta a fejét. Mit csináljak? Közrejátszhatott az ,hogy a pacival nagyon régen kb. fél éve csak 1-2 akadályt ugranak? Illetve a nagy meleg?

2014. júl. 22. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagy melegben max annyi,hogy lomhább,de ez miatt nem kerülheti ki. Ha nem megfelelő a képzése akkor inkább az a gond,vagy pedig palira vesz. Számold magadban a vágtaugrásokat,esetleg kérd meg az edzőt ,hogy hangosan számolja (márha van edző) és nem tudom nálad mit takar a "visszafogtam" dolog de ahelyett ,hogy húzod a szárat folyamatos félfelvételeket csinálj,így tudod a megfelelő ponthoz odalovagolni. Amelyik irányba elmegy a vállán az akadály mellett azzal a szárral zárd le és azzal a csizmával zárj rá erősebben,esetleg vállára ráteheted jelzésértékűnek a pálcát. De ezért kell az alapidomítás amire mindenki szarik szinte,akkor meglehetne fogni és nem tépné ki a szárat,idomítás nélkül csak húzom-rúgom lovaglás aminek ez a vége. Vagy esetleg lehet nincs benned akkora erő,kicsit keményebb a szája az is lehet.
2014. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van edzőm azt mondta ha idővel ráérzek jobban fog menni. De én ebben nem vagyok biztos. Visszafogni úgy gondoltam h megtartottam és félfelvételek. Pálcával is próbálkoztam de csak mégjobban rohant mint a csizmára.
2014. júl. 22. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!