Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanácsok az első lóhoz?

Tanácsok az első lóhoz?

Figyelt kérdés

Most vagyok 17 éves gimnazista,kb 1 éve lovagolok.Nagyon jó,rendes oktatóm van.Terepen még nem voltam és akadályt sem ugrattam át,kb 3 hónapja kezdtem el vágtázni.Nagyon szeretnèk egy saját lovat,apukám max 350 000Ftot szán rá.1.Ennyiből lehet hobbilovat venni,aminek rendes papírjai vannak?

Tőlünk 20 percre lenne bértartásban,ahová járok lovagolni,napközben legelőn,este boxban.2.Ha heti 2x 1 órát lovagolok az oktatomnál a lovammal,akkor még ezen kívűl mennyit dolgozzon?Mennyi legyen a pihenője?Miket csináljak vele?Terepre nem tudom,hogy menjek ki:(

3.Nyerget vegyünk újat,vagy a leendő lónak a használt nyerge megfelel?

4.Miket vegyünk ezeken kívül?Gumi vakaró,szőrkefe,patakaparó,felszerelt kantár zablával,tajtékvonó,takaró,nyeregalátét,kötőfék,elsősegély doboz,ínvédő,futószár,szivacs,vödör

5.Szerintetek meg tudnàm oldani suliidőben?Van okyan,aki meg tudta oldani?

6.Kancát vagy heréltet?

Minden hasznos válasznak nagyon örülnék:)

Kérlek ne nézzetek le,kezdő vagyok.Tavaszra szetetném a lovat,akkor lenne 2 éve hogy lovagolok


2014. júl. 26. 23:51
1 2
 1/16 KGabi0000 ***** válasza:
74%

Szerintem nem kell még az a ló.Nem azért mert nem tudsz róla semmit,mert azt meg tudnád tanulni,de 2 év lovaglással még hiába akarsz,gondolkodj,350.000 Ft-ot szánsz rá,azaz nem kapsz olyan lovat,ami ugrani is tudna,tehát később ha az ugratást kezdenéd nem lenne jó a lovad,de ha nem is így nézzük,akkor ennyi pénzből max. kezdő lovat vehetsz és akkor az meg túl könnyű lesz neked,nem fejlődsz rajta semmit.Egy lovat egy héten min. 4-5 alkalommal lovagolni kéne,ráadásul ha mész továbbtanulni,akkor hol lesz?Viszed esetleg magaddal?Egy lovat nem megvenni sok pénz,hanem fentartani,bértartás,patkolás,állatorvos.Havi 50.000 Ft minimum,de még ha valami véletlen betegség becsúszik,akkor az lehet,akár félmillió forint is.Így gondolkodj,ha apukád ezt is finanszírozni tudná,akármelyik pillanatban,akkor oké.Most pedig a válaszok:

1.Ennyiből mint ítam max. kezdő iskolalovat vehetsz vagy egy betöretlen csikót.De neked egyik sem megfelelő,hiszen ugratni szeretnél.

2.Min. 5 órát egy héten,ha tele lesz,akkor nagyon megjárod.

3.Ha jó a lónak a nyereg,amit eddig használtál akkor oké,de az a lovardáé nem?Akkor azt meg kell vennetek.

4.Vezetőszár,patakaparó,fásli,de több minden nagyon nem szükséges.

5.Sok ember megoldja suliidőben,ez csak rajtad múlik,hogy hetente 3 hétköznap délután képes vagy-e hozzá lejárni és lovagolni rajta.

6.Ez mindegy,válaszd ki a neked megfelelőt.

Tehát én azt mondom várj még,amíg minimum az ugratást tudod és akkor vegyél egy jó lovat,ami nem iskolalónak ajánlott,hanem arra alkalmas,ami neked szükséges.

2014. júl. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szerintem senki nem néz le, egyszerűen csak óva intünk, mert a kérdéseidből kiderül, hogy még nagyon kevés a tárgyi tudásod egy saját lóhoz és ez a bizonytalanság nagyon rosszra fordíthatja a dolgokat...


szerintem ne úgy tűzd ki a lóvásárlás időpontját, hogy akkor már 2 éve fogsz lovagolni, hanem ha pl ezekre a kérdésekre magadtól is tudod a választ és egy lovat - annak ellenére, hogy bértartásban van - teljesen önállóan el tudsz látni, és ehhez az önálló, egyedüli lovaglás is hozzá tartozik! terepen is! tehát ha kimész és épp nincs kint senki a lovardában, aki veled foglalkozna, akkor egyedül is biztonsággal fel tudd szerszámozni, ha valami sérülést látsz le tudd kezelni, egyedül el tudd lovagolni a lovadat! ez fontos! és arról se felejtkezzünk meg, hogy a leendő lovad nem egy iskolaló lesz, aki megy heti 21 órát, hanem hobbi ló, akire lehet, hogy majd 1 hétig nem ülsz fel, mondjuk betegség miatt és utána fenn is kéne rajta maradni...


nem arról van szó, hogy egy első lónál ne lehetne kérdezni, de könnyelműnek, sőt meggondolatlannak tartom azokat, akik úgy vesznek lovat, hogy nincs meg hozzá a kellő tudásuk, tapasztalatuk és elvárják a bértartó hely tulajától, oktatótól, bértartó társaktól, hogy mindenben segítsenek. arról nem is beszélve, hogy ha nem ért hozzá valaki eléggé, akkor a segítség is félre mehet (tehát lehet, hogy olyantól kérsz tanácsot, aki szintén nem ért hozzá és hülyeséget tanácsol majd)


azért válaszolok röviden a kérdéseidre:


1. nehezen értik meg az emberek, hogy a ló ára elenyésző a tartási költségekhez képest. tehát hosszútávon szinte nem lesz különbség, hogy 200.000-ért vetted, vagy 1,5 millióért, mert rohadt sokat fogsz rákölteni! ha csak azt nézed, hogy egy olcsóbb bértartás is havi 40.000 ft, akkor éves szinten 480.000-et csak a bértartásra fogsz költeni és akkor hol van még az edző, a kovács, az állatorvos, a benzinköltség, stb.

egyébként 350.000-ből már lehet jó lovat kapni, csak esetedben az a nagy kérdés, hogy honnan fogod tudni, hogy jó-e, illetve, hogy nem vernek-e át! az, hogy a lovad egészséges, korrektül belovagolt és normális legyen pl. 100x fontosabb, mint a papírja. Kit érdekel a papírja? Nem azon fogsz lovagolni! Ha nincs papírja majd csináltatsz neki!


2. 1 nap pihenő mindenképpen kell neki, de akkor se történik semmi, ha csak 2 naponta ülsz fel rá. egybe ne menj bele, hogy az oktatód meggyőzzön, hogy majd ő oktat egy keveset a lovadon, mert kell neki a mozgás!

terepre feltétlen kell mennie a lónak, szóval mire lovat veszel jó sok terepre ki kell menned! anélkül egy ló élete sivár és sokkal jobban teljesít bent, ha néha kikapcsolódhat kint!

a heti 2 edzés mellett 2-3 terep és még esetleg 1 önálló pályamunka bőven elég. de ez majd kialakul, ezeket nem lehet előre megtervezni! az életed körülvevő egyéb események és az időjárás úgy se engedi, hogy úgy legyen pont, ahogy előre megtervezted!


3. ha a vásárolt lóhoz eladják a nyerget is, ami mellesleg jó rá (sajnos nem mindig az) akkor érdemes megvenni, ha neked is megfelel. ha nem, akkor kell venni másikat. az újat nem ajánlom, inkább egy márkás használtat érdemes venni, amire az eladó vállal visszavásárlási garanciát, hogy lóra lehessen próbálni.


4. a felsoroltakon kívül kell majd még ez-az, az elsősegély dobozt nem is értem, abból mire lenne szükség? gézre? inkább majd lovas gyógyszerek kellenek, de sok minden lesz majd a lovardának is, bár azt gondolom minden lótartónak legyen saját fertőtlenítője, hámosító kenőcse, esetleg hűtő zseléje, ezek mindenképpen kellenek, aztán majd folyamatosan bővül a dobozod tartalma.

nyeregalátétből 2 min. kell, patazsír, gyökérkefe, stb.


5. nem tudom, felnőttként vettem saját lovat.


6. ahogy nem a papírjain, úgy nem is a nemén fogsz lovagolni. egy a lényeg, ne csődört! találhatsz kancát és heréltet is, ami megfelel. mindkettőnek épp annyi előnye van, mint hátránya a másik nemhez képest.

2014. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A papírra arra gondoltam,hogy meg legyenek a kötelező oltásai illetve az útlevele(ami úgy tudom kötelező).

Tisztában van apukám a bértartással,nálunk 45000.És mondjuk ha elmegyünk 450 000ig?nem akarok nagyon sokat versenyezni,max ilyen házi/póniklubbosokon.Lovat nem egyedül vennénk,segítene az oktatóm,meg állatorvossal is megnézetnénk.

2014. júl. 27. 11:18
 4/16 anonim ***** válasza:

Jaj értsd meg kérlek, hogy a lóvásárlásnak nem az az alapfeltétele, hogy meglegyen a lóútlevél. Inkább vennél meg egy kevésbé jó lovat, mert megvan az útleve és benne az oltások, mint egy jobbat papír nélkül?


Majd megcsináltatod az útlevelét és beoltatod. Ilyen árkategóriában könnyebben találsz papír nélkülit és félre ne érts, nem azt mondom, hogy olyat vegyél, de ez ne legyen alap feltétel, nyugodtan megnézhetsz olyat is, aminek nincs papírja. Ha viszel hozzáértőt még nagyjából a korát is meg lehet határozni.


250.000-ért is lehet találni teljesen jó, normális, nyugodt, alap szinten kiképzett lovat és 450.000-ért is lehet venni idegbajos, sánta szörnyeteget.


A vásárlásra szánt összegbe számítsd bele az alap felszerelést, ami alsó hangon 70.000 ft körül van. Kötőfék, vezetőszár, kantár, zabla, nyereg, kengyelszíj, kengyel, heveder, 2 izzasztó, lótakaró, pucoló cucc, fertőtlenítő, kencék, rovarriasztó, ilyesmi.


ínvédőt ráér venni, fáslira remélhetőleg egyáltalán nem lesz szükség.

2014. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet venni lovat 1-2 év lovaglás után, ha van segítséged és van rá keret. Nem neked kell ganézni és etetni, ezért jó a bértartás.

1. Igen, lehet, csak több lovat ki kell próbálni.

2. Heti 4-6 alkalom az ideális, ebből legalább egy terep.

3. Ha eladják a ló nyergét, akkor az is jó, de ellenőrizni kell, hogy biztos passzol-e.

4. Egy tisztítós cuccot (vakarók, sörényfésű, gyökérkefe, patakapraró, szőrkefe, szivacs...), kantárat lehetőleg csikózablával, 1-2 alátétet, ínvédőt (ha ugrotok vagy ha üti a bokáját), esetleg valamilyen nyeregemelő vagy zselé, fertőtlenítő. Többit általában biztosítják a lovardákban.

5. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Én is megoldom a két lovat otthon suliidőben is. Bértartásban 1,5-2 óra alatt lelovaglod és leápolod a lovat, ha sietsz.

6. Mindkét nemből próbálj ki lovakat, aztán a legjobbat választod ki, de a ló jelleme nem csak a nemtől függ, bár annyival előnyösebb a herélt, hogy nem sárlik.

Tél végén egyébként szoktak olcsobbak lenni a lovak, mert drágább a takarmány.

És kicsit sem nézünk le :)

Még a paci előtt menj sokat lovagolni terepre is.


E.

2014. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,addig mindenkèppen fogok terepre menni ès lehetöleg ugratnibis elkezdek
2014. júl. 27. 12:21
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem se vegyél még lovat, különösen ne 17 évesen. Nagyon rövid időn belül radikálisan meg fog változni az életed (egyetem, továbbtanulás), akkor mit csinálsz a lóval? Fogalmad sincs, hogy milyen időbeosztásod lesz akkor. Korai ez még.

Felnőttként is bőven ráérsz lovat venni...

2014. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Másoknak is ilyen fiatalon van saját lovuk,nekem még 3 év van addig
2014. júl. 27. 17:12
 9/16 KGabi0000 ***** válasza:
Igen és 3 év múlva?Egy ló 25 évig él.És nem sok ember vesz ilyen korban,általában ha tiniként kap valaki lovat,akkor azt 13-14-15 éves korban kapja,mivel akkor még tud úgy tervezni.
2014. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Olyan szakmában fogok dolgozni,ami mellett tudok vele foglalkozni és majd viszem magammal,azt nézem ami neki lesz a legjobb
2014. júl. 27. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!