Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennek mi a neve?

Ennek mi a neve?

Figyelt kérdés

Milyen fajta martingálnak nevezik ezt?

[link]



2014. júl. 27. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fix (nem csúszó) martingálnak néz ki. Érdekes, hogy nincs nyakszíja.
2014. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm! Esetleg a használatát illetően?
2014. júl. 27. 21:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez egy szügyhám. Akkor lenne martingál, ha csatlakozna a szárhoz, de ezt csak a nyereghez kell hozzácsatolni. Ezekre általában lehet rárakni egy szíjat, amit ráhúzol a szárra és akkor lesz szügyhámos martingál. De ha jól látom (telefonról vagyok, kicsi a kép) akkor ez csak egy szügyhám.
2014. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem már 50 féle lehetőséget mondtak, hogy mi ez.

Akitől megvettem, állítólag a boltban martingálként volt forgalomban és nem 1 ilyen volt.

Én a neten ehhez hasonlót se találtam még, csak chambont..

2014. júl. 28. 12:23
 5/15 anonim ***** válasza:

De madzagos szügyhám...? Baromi kényelmes lehet, ahogy a kötél dörzsöli a ló vállát... :S

Vagy valami sufni-tuning megoldás...


Ilyen martinálgra gondoltam: [link]

[link]

2014. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok, bocsánat, szügyelőre gondoltam.
2014. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
És azt is most olvastam, hogy kérdezted mire való: megakadályozza a nyereg hátracsúszását. Lehet belőle szügyelős martingált csinálni, akkor a kettő együttes hatását fejti ki: nem csúszik hátra a nyereg + nem tudja felcsapni a ló a fejét.
2014. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Még egyszer bocsánat, ugyanaz vagyok :$

Amit itt valaki linkelt, az nem martingál: mármint az is van a lovon, de ami hozzá van csatolva a szárhoz az valami segédszár lehet veiroterhez hasonló mert akkor ha valaki meghúzza a szárat akkor az a zablán keresztül levezeti a fejét... és teljesen más a hatása mint egy martingálnak.

2014. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik sem. Találtam egy magazint, ahol pontosan ilyen van benne és zablához kell rögzíteni. Teljesen merev a ló számára, akárcsak egy gumis kikötő.. :/ Annyi különbséggel, hogy az egyik része a hevederhez van rögzítve.. :S
2014. júl. 28. 23:21
 10/15 anonim ***** válasza:

78-as: nagyon sokféle martingál van, nem csak az a csúszó, amit minden sarkon megtalál az ember. Az is egy martingál, amit linkeltem, german martingale néven fut angolul, magyarul nem tudom, van-e egyáltalán neve. Ezenkívül van olyan, ami fix, a zablához kell csatolni és van olyan, ami fix és a szárhoz kell csatolni, vagy éppen az orrszíjhoz. Mind-mind martingál.


Kérdező: az újságban nem írták a nevét?

2014. júl. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!