Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Legelőn tartott lovatokat...

Legelőn tartott lovatokat minden nap lemozgatjátok? Van "pihenőnapja"? Mennyit mozgatjátok egy nap?

Figyelt kérdés
2014. júl. 28. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Kortól, egészségi állapottól, a "használat" céljától, stb.

Nyilván egy 25 éves vak lovat már nem fogsz nyaggatni. :)


De, hogy saját példát hozzak. Most csak egy 4 éves csődör lovam van. Ezt az idényt kihagytam/tuk, de folyamatosan készülünk a jövő évi versenyekre (elsősorban cutting, reining). Általában a hétfő fix pihenőnap, azonkívül ha csak nem jön valami közbe kb. 3 órát dolgozunk. Plusz délutánonként a terepek (lazítás és változatosság végett) 1-2 óra, de ez nem minden nap.

Tehát ez nagyon változó.

2014. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
persze, nyilván más egy versenyben lévő lónál és egy hobbilónál :) csak kíváncsiság :) én 2 lónak 1 héten 1-2 nap pihenőt is adok, és a nagy lovaglások is fél-1 órásak kb :) persze hobbilovak, félridegben vannak.
2014. júl. 28. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:

az én ridegben tartott hobbi lovam heti 3-4 napot dolgozik, nagy ritkán 5-öt, a többi "pihenőnap".


a "dolgozás" pedig 1-2 órás terep többnyire, néha pálya munka az úgy 40, max 50 perc, kb 2 hetente egy nagyobb terep, ami pihenővel együtt 4-5 óra.


amikor 2 lovam volt még ennyit se mentek, igyekeztem a heti 3 lovaglást tartani / ló, de nem mindig jött össze.

2014. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!