Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerülne egy kisló...

KGabi0000 kérdése:

Mennyibe kerülne egy kisló otthoni tartása körülbelül?

Figyelt kérdés
Légyszi olyanok írjanak,akik otthon tartják a lovukat!Az is jó,ha rendes nagylovat írtok,az alapján tudok következtetni.
2014. júl. 29. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy veszed a szénát, vagy termeled. adsz e neki abrakot vagy sem.. boxban tartod vagy sem..
2014. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát először is egy társ neki.(kisseb póni,vagy birka,kecske esetleg)

először is a helyét kell neki megcsinálni.az ára attól függ ,hogy mennyiért dolgoznak a munkások,istállót akarsz,vagy csak egy beállót.akkor,kell egy nyerges.(mondjuk ha a garázsba betudod rakni a cuccaidat,akkor nyílván nem)

akkor kb. 1-2 bála széna,2-3 bála szalma. ez szerintem max 15 ezer forint lenne.

abrak árától is függ,de szerintem az is kb.egy 4 ezer lene.

víz minden nap egy 70 liter,akár.

egy nagyobb legelő amit lekerítesz neki.

és akkor plusszba még az állatorvos,kovács,és ha van edződ akkor az.

de szerintem egy 20-25 ezer lenne MAX!

+vasvilla,lapát,seprű ilyesmik még megvenni az elején.

2014. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az összeget nagyban befolyásolja, hogy:


- 1 ló lenne egyedül?

- boxban éjszakázna, vagy ridegben lenne beállóval (akkor nem kell szalma)

- a szénát villáznád, vagy egész nap előtte lenne?

- van lehetőséged egész évnyi takarmányt eltárolni, ill. van pénzed egy évre előre megvenni a takarmányt? (úgy nyilván sokkal olcsóbb, de ahhoz kell szénatároló, de minimum atom biztos ponyva és raklapok. sok.)

- az ország melyik felén élsz? (jelentős árkülönbség van a takarmányban, Bp környékén sokkal drágább, a nyugati országrészben a második legdrágább, az ország keleti felében jóval olcsóbb)

- van legelő, ami részben kiváltja a szénát?


Nálunk normál nagy körbálából (nem az az óriás) 2 nagyló hetente 1-et eszik meg, de tudnak mellé legelni is. Egy ilyen bála ára 3500 - 8000 ft között mozog attól függően milyen volt az éves hozam, milyen a széna és hol vagy. Én ezt most 6000-ért vettem, de gyönyörű (gyorsabban is eszik a lovak), de ugyanezt télen 8000-ért árulják.


Tehát csak a széna most per pillanat kb 12.000/ló, jön hozzá az abrak, amit kb még 4-5000 ft / ló / hó.


Erre jön a kovács, ami 6-8 hetente 8-10.000 ft, nyugodtan számolhatunk havi 5000-et.


És a víz, a nyalósó, a villanypásztort tápláló áram + a belefeccölt munka!!!


Szóval lovanként simán kijön a 25.000.


Egy kislónál a költségek sem sokkal alacsonyabbak, csak egy picit eszik kevesebbet.

2014. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kezdjuk a legelején ugye ridegtartás vagy box ha rideg akkor van neki lehetősége legelni és akkor kevesebb széna kell nekunk boxban van a ló egész nap előtte van a széna ami kb 1 hónapig kitart neki ez a nagyobb fajta bála 6000 Ft plusz ugye a szalma ami 3500 Ft az kb 1 hónapig kitart utánna még az abrak víz nyalósó az állatorvosi költségek a Kovács nekunk a kovács 6000 Ft az állatorvosi költség sokmindentől függ ugye van a negyedéves oltás utánna vannak az éves oltások plusz még ha bejon egy betegség kb havi 20-40 ezer forint
2018. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!