Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patracon lovaglás vélemény,...

Patracon lovaglás vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Lovagol itt valaki patracon? Milyen érzés? Kényelmes? Viszonylag biztonságos? Kényelmes a lónak? Nem mozdul el nagyon? A válaszokat előre is köszi!

Ui.: Olyan patracra gondoltam, aminek van hevedere, szügyelője, és kengyele is.



2014. júl. 30. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem volt egy farmer patracom. elvoltam benne, de komoly lovaglásra nm alkalmas, főleg mert a lónak megfájdulhat a háta ha sokáig ezzel lovagolod.olyan mintha szőrén ülnél, semmi különleges érzés nincs benne. ha nagyon meghúzod is elfordul valamennyire.
2014. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

aminek kengyele is van még a szőrén lovaglásnál is rosszabb, mert szőrén a feneked felületén terhel a súlyod a lóra, a kengyeles patracnál azonban csak a kengyeleket képzeletben összekötő vonalon, tehát a gerincén 1, vagy 2 csigolyánál összpontosul a lovas súlya. a ló számára ez még a szőrén lovaglásnál is károsabb!


egyébként a biztonság érzet szempontjából se túl jó, és még össze is izzad a ló itt-ott.

2014. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a hortobágyi csikós nyerget használom, a heveder nélküli patracot, priccset más nevén. Kengyele van ennek viszont. Én szeretem, ezt szoktam meg. Igényel lovaglási tudást, mert egyensúlyozni kell kicsit vele. A csikós lovak is ezt szokják meg, aztán nagyon nem kényelmetlen nekik, mert nem jelez a ló hogy rossz lenne neki
2014. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!