Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha futószárazok egy lovat,...

Ha futószárazok egy lovat, hogyan tudom visszavenni? pl. ügetésből lépésbe?

Figyelt kérdés
sajnos a régi gazdái nem tanították meg a szóra való reagálásra...meg alig lassul.. ://
2014. aug. 1. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én úgy vettem rá egy pörgős arabot, aki csak a vágtt ismerte futószáron, hogy az elején hagytam hogy kitombolja magát(persze bemelegítés után) aztán pedig "abbahagytam" a futószárazást, a szárat picit magam felé húztam, és hanggal csitítottam..(hó, ssss, cst) nálam ez bevált.
2014. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi,ment a zöldi :)
2014. aug. 1. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ostor van nálad tedd le ha a futószár végével hajtottad akkor azt is tüntesd el. Álj meg nyugodtan és a legnyugodtabb hangodat vedd elő pl.sss,elég,lép a fejedet hajtsd le,ne nézz a szemébe. Fokozatosan,lassan vedd kisebb körre. Lehet azt is csinálni hogy odamész hozzá és sétálsz melette pár kört dicséred,lenyugtatod,aztán visszamész az eredeti helyedre és megpróbálod úgy. Ha sétálsz melette akkor probáld meg hogy az ne egy séta tempóju ügetés legyen hanem csak valami laza lépés: fej lenn,"fülei rád figyeljenek"stb. Fontos hogy legyél türelmes és ne legyél ideges rá ha nem megy elsőre.



Sok sikert a pacihoz!

2014. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csitítgasd, és vedd kisebb körre, ha kell, egészen be magadhoz! A ló nem bolond, rá fog jönni, mit csinálsz, és idővel már hozzá se kell nyúlni a szárhoz, hogy rövidüljön, vagy alacsonyabb jármódba váltson. Fokozásnál, magasabb jármódba váltásnál kicsit engedd kintebb. Mindig szólj neki, mi jön, már amikor vezeted, akkor is közölheted vele, hogy "lépés", össze fogja idővel kötni.

Másik dolog, ha hajtod, akkor úgy állsz, hogy a vállad merőleges a ló vállára, amikor rövidíted, akkor kicsit "elé kerülsz", míg ha mögé, akkor szabad utat engedsz neki előre. Szóval testbeszéd! Bocs, ezt most kicsit hülyén sikerült megfogalmazni...

2014. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!