Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szinten kell tartani a...

Milyen szinten kell tartani a lovaglásban, hogy az embernek lehessen egy saját lova?

Figyelt kérdés

Mert még pillanatnyilag vágtázni sem tudok, viszont szeretnék egy lovat. Ez a legföbb vágyam és komolyan gondolom, nem pedig csak hóbortból!

Úgy gondoltam, hogy amikor megtanulok vágtázni és lesz egy kis gyakorlati tapasztalatom is lógondozásból (pl nyergelés meg ápolás), akkor kezdenék bele a lótartásba. Elméletbe már szakértö vagyok :D, de az ugye nem elég. Amúgy bértartásban lenne.


2014. aug. 2. 11:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Bértartásban szerintem simán lehet, ha van edződ, aki segítsen, és ha az ottaniak intéznek minden feladatot. A kérdés nem igazából ez, hanem hogy van-e rá idő és pénz. Mert ha nincs legalább 3 alkalmad egy héten, de inkább 5 vagy 6 vagy 7, amikor kimenj hozzá, akkor szerintem várjál még a vásárlással. Pénzügyekben meg nemcsak a havi bértartásra, hanem edzőre, patkolásra, és váratlan költségekre, állatorvosra is legyen elég.


Még egy szempont. Amíg lovagolni tanulsz, szerintem sokkal jobb lenne, ha több lovon tennéd. Sokkal jobban fejleszt. Különben az lesz belőle, hogy kizárólag csak Csillagon állod meg a helyed, aztán ha más lóra kéne ülni, akkor nézel nagyokat.

2014. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet, ha elviszed bértartásba, ahol ellátják, mondják mit nem szabad csinálni és ezenkívül soha fel nem ülsz rá mert lovagolni se tudsz az se izgat senkit. Persze a vásárlásnál nem árt tanácsot kérni de a lényeg, magához a lótartáshoz nem feltétel a tudás és önmagában a saját ló csak pénzkérdés.
2014. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Rendben. Hát én még általánosba járok. 7.-be megyek. Tudom, hogy azt mondják ilyenkor nem jó lovat venni mert nincs elég ideje rá az embernek hiszen jön a gimi, többet kell tanulni stb.. De meg tudom oldani. Úgy gondoltam, hogy heti 5x ki tudok menni, esetleg többször. Mert a szüleim visznek és a kocsiba tanulok, aztán a lovardában lovagolok valamennyit aztán leülök mellé és tovább tanulok.
2014. aug. 2. 12:23
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja és gyorsan tudom memorizálni a dolgokat, színötös vagyok, nem is tanulok annyira sokat szoval meg tudom oldani
2014. aug. 2. 12:24
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Ez nagyon aranyos, de nemigen fog így működni.

Egy év múlva gimi. Az rosszabb az általánosnál. Lehetséges, hogy gimibe már nem szándékoznak majd autóval vinni a szüleid... De ez még hagyján, mert arra négy év múlva pedig jön az érettségi, majd az egyetem. Az egyetem SOKKAL nehezebb a giminél, és arra is gondolj, hogy lehet, hogy majd nem ebben a városban akarod/tudod végezni. Kb a gimiidőszaktól kezdve már nem az lesz a vágyad, hogy minden napodat a lovad mellett töltsd, hanem az, hogy a barátaiddal is lehessél, elmehess bulizni, vagy hogy a szerelmeddel légy. Te úgy gondolod most, hogy lesz időd, de a mostani időbeosztásodból indulsz ki.

Persze el lehet adni a lovacskát, ha teherré válik, de énszerintem ezt te sem akarod.


Gyereknek szerintem ne legyen lova. Bocs, ha ez kegyetlenül hangzik. Addig, amíg a szülőnek kell pengetnie a pénzt mindenért, ami a lóval kapcsolatban felmerül, addig az nem a te "lovad", hanem igazából az övék. Akkor vegyél lovat, ha TE magad tudod megvenni, a kialakult időbeosztásod mellett tisztességesen tartani, és vállalni tudod a vele járó felelősséget minden helyzetben.


De egyáltalán a szüleid tudnak erről a kis tervről? Mert lehetséges, hogy azt fogod találni, hogy nem örülnek annyira a havi ~60e nagyságrendű költségnek, amit kitaláltál nekik :D

2014. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A " nagyon kedves" utolsónak mondom:

A szüleim tudnak róla és tudják, hogy mindent feladnék, hogy lovam lehessen. Már megvan, hogy a ruháimból fogom megspórolnia pénz egy részét. Ha a szüleim nem tudnak elvinni akkor motorral megyek, ugyanis 14 éves kortól amit jövöre fogok betölteni leteszem a vizsgát és motorozhatok. Ja és ami a fiúkat meg a barátaimat illeti! Ha a pasim nem akar velem jönni a lovardába mert fél esetleg undorodik a lovaktól vagy egyszerüen csak nincs kedve akkor az mehet a jó büdös... És eddig sem voltam egy barátkozós, bulizós, plázázós tyúk, szóval ez nem lesz akadály. A barátaimat amúgy is jobb ha a lovardából válogatom. Ja és vagyok elég komoly és kötelességtudó ahhoz, hogy ha egyszer lesz lovam akkor öt nem hagyom cserben. Ja és a felszerelését eleve saját pénzböl veszem. Van még valami akadály?

2014. aug. 2. 13:39
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még egy kérdésem lenne... Mi a xarnak kell itt izgatni az embereket a kérdéseddel, mikor már eldöntötted?

Szerintem kicsi vagy és naív és nagy szerencsédnek kell, hogy legyen, hogy ne törjön bele a bicskád.

Ettől függetlenül az eltökéltséged irigylésre méltó, de szerintem sem fog menni.

2014. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Az uccsónak mondom:

A kérdésem az volt, hogy milyen szinten kell tartani a lovaglásban, hogy az embernek legyen egy saját lova. Én úgy gondolom még egy évet tanulok lovagolni. Vágtázni pedig mindenképp megtanulok elötte. Azt senkitöl se kérdeztem hogy jó ötletnek tartja e hogy ebben a korban legyen lovam. Hanem a fenti volt a kérdés

2014. aug. 2. 13:57
 9/24 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igy vetted le, de elmondom az uccsónak, hogy a legkevésbé sem vagyok naiv, kicsinek pedig csak korban mondanám magamat.
2014. aug. 2. 14:02
 10/24 A kérdező kommentje:
Naiv azér nem vagyok mert pontosan tudom, hogy most jó kis spórolás kezdödik a részemröl és azt is pontosan tudom, hogy valószínüleg belegebedek a tanulásba a lovazás miatt, és tulajdonképpen másra nem is nagyon lesz idöm, de még ez sem tántorít el
2014. aug. 2. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!