Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti istálló, vagy beálló...

Ti istálló, vagy beálló pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Ha lehet indokot is írjatok! :) Képet is küldhettek, hogy milyen van, vagy milyet választanátok. A válaszokat előre is köszi!

2014. aug. 2. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most ez lótól függ,tudom itt mindenki mindent ridegbe egy szál palatetővel eltartana,de egy drága lónak egyértelműen istálló kell,még egy egyszerűbb lónak jó a beálló..Mivel én sportlovagláshoz állok közel,ilyen lovakkal vagyok együtt ezért istálló.
2014. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
beálló. képem nincs, de 2 beálló van 2 lónak. az egyik egy kisebb a másik nagyobb. a nagyobbat használják, ott kényelmesebben elférnek mindketten, a kisebben enni adunk nekik, télen ezért ott vannak gyakrabban.
2014. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem sodrottjaim vannak, ők nagyon jól érzik magukat ridegben, fél ridegben is, nekik istálló felesleges. Jó beállójuk, majdnem istállójuk van, télen száraz, meleg, pont elég nekik
2014. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szívesebben tartanám ridegben beállóval, de hasonló helyzetben vagyok, mint az első. Versenyzünk és így a véletlen sérülések miatt nem vállalják a ménesben tartását, és a jelenlegi lovardában nincs is kielégítő lehetőség rá. Marad az istálló.
2014. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Hatszáz ezres Shagyáim is ridegben vannak, ennyit arról hogy istálló kell nekik.

Egyébként az istálló kéros. Először is a ló ott áll, beszűrődhet a lába, kevésbé kopik a patája. Unatkozik, rossz szokásokat vehet fel, ha megijed nekiugorhat a falnak, lesérülhet, nyáron poros, irónikus módon télen még jobban kell takarózni, mint kint, mert áll, takarítani kell, a trágylé jobban roncsolja a patát, könnyebb ellopni stb. NINCS is előnye, ez csak az embernek kényelmes, hogy nem kell akkor hely az állatnak. Ezzel szemben ridegben annyi, hogy több karcolást szed őssze.

2014. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én is inkább a beálló párti vagyok. :) De lófajtától is függ.
2014. aug. 3. 10:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Sokan már a versenyző lovaknál is a legelő+beálló verziót választják,és semmi baja a lovaknak.
2014. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy egy 250 ezres hobbiló ugyan úgy ki tudja törni a lábát a legelőn, mint egy 2 millás sportló. Sokkal jobban szeretem a természetesebb körülményeket, a félrideg a legszimpatikusabb nekem. A boxban nem is tudnak egymáshoz érni a lovak, össze sem tudnak néhol szagolni, mert "jajj, összetépik egymást!". Szerintem ezért tépik/-nék össze egymást, mivel egész életükben a boxban voltak, nem éreztek másik lovat, csak látták hogy a 2 órás legelőidőben ott van egy másik legelőn. Oké, nyilván ha patkolva van akkor nem engedik össze a lovakat, de attól még mert sportló, nyugodtan ki lehetne tenni egész napra a legelőre nyáron fásli és takaró nélkül... Tehát, nem nagyon szeretem az istállós tartást.
2014. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok helyen nem is alakítanak ki megfelelő legelőt a lovaknak. Kis "napozókarámok" vannak, amik nagyjából 2 boxnyi méretűek. Borzalmas, semmit nem tud csinálni benne a ló, csak áll, mert még fű sincs. A lovardáknak és a magántartóknak jobban kéne koncentrálniuk a minőségi legelőkre, mint a hatezredik új boxra. Persze ez kényelmes a legtöbb bértartónak. Csak azt nem nézi egyik se, hogy a lovász, már megint egy csomó szart hagyott a ló alatt és nedves szalmát és miért rohad akkor a ló patája.
2014. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a beálló, mert akkor a ló tud levegőzni.
2014. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!