Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovam legyen: kanca...

Milyen lovam legyen: kanca vagy csődör, fríz vagy telivér?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy lovat, de nem tudom, hogy milyet.

2014. aug. 3. 18:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

*röhög*

Díjlovaglásra? Ugratásra? Távlovaglásra? Hobbira?

Te nem tudsz lovagolni, ugye?

2014. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azért szögezzük le,hogy a fríz csak divatló,bohóckodnak vele díjlovaglásban de nem az igazi,inkább fogatban a leghasznosabb. Telivér meg általánosságban pörgős,van amelyik nyugodt mint egy félvér vagy bármi más de ha esetleg pályáról lehozott telivér ahhoz kell tudás átlovagolni . Csődörrel sincs semmi gond ha megfelelően van kezelve,van amelyik kanca bolondabb ,de igazából minden a lovastudásodtól függ. Ha már mindenáron e két fajta közül akarsz választani annyi még,hogy fríz drága és szerintem nem éri meg ,telivért vehetsz 2-300 ezerért is olyat amit fellehet fejleszteni középszintig akár ugróban akár díjlovaglásban ha egészséges.
2014. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
19%
Első vagyok. Sok sikert a lótartáshoz! ;)
2014. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem elsőnek biztos hogy egy kancát vagy heréltet válassz,fajtát én a kisbéri félvért vagy valamilyen nyugodt félvért ajánlok.És még valami infó a lovas tudásodról vagy hogy hol tartanád?Részletes informácót ! :D
2014. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%

"Miért pont e két fajta között vacillálsz? Teljesen ellentétesek."


Mert egy buta tizenéves fruska, akinek (le merem fogadni, hogy kevesebb, mint egy év lovaglás után) nem elég egy jól belovagolt, nyugodt félvér, hanem olyan ló kell, amivel lehet menőzni. Aztán pár hónap után adna is tovább és nem értené, mért lett egy kezelhetetlen vadállat.

2014. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első lónak a legjobb egy telivér csődör. ;-)
2014. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

ivérgős és rohan, mint az eszelős, megfogni meg lehetetlen. Legalábbis, ha nem tudsz megfelelőenl ovagolni, amíg ilyen szintű kérdéseid vannak, addig pedig nem tudsz elégé lovagolni egy telivérhez. És sajnos ezt tapasztaltam több embernél is, szóval nem csak úgy mondom. Rengeteg nyugodt, angyon jól kezelhető telivér van, de kezdő alatt pikk-pakk bolondulnak be, mert nagyon érzékenyek, és ha egy ilyen ló rápróbál a lovasára, vagy egyszerűen csak nem emgfelelően "szólsz hozzá", akkor baj van. Ettől még a telivér alapvetően sokoldalú, díjlovaglásra, ugróba, militaryba is elmegy. Pályáról jövet ugyan élsportban már nehéz gondolkodni vele (kivéve talán, ha még jó erőben van, visszaküldöd a pályára, és mész vele zsokéként), de azért az sem lehetetlen amúgy... Húzni nem szeret, nem is arra való, távlovaglásra, ilyesmire baromság, gyorsasági versenyeken viszont mindent visz, rövidtávon legalábbis. Jellemzően nagyon igénylik a lovast, főleg, ha még átlovaglás alatt vannak, vagy kicsivel utána. Viszont olcsóak. Ha komolyan gondolod, akkor viszont nagyon oda kell rá figyelni, hogy ne élj vissza a menőkedvével.


Nézzük a frízt... Drága. Ez az első és legfontosabb szempont, mert ha valamit megfizetsz, akkor meg kell nézni, van-e értelme. Ha fizetsz valamit, akkor az lehet a származása, pl. Fríznél édesmindegy, mennyire vannak jó/rosz felmenői, mindenképp baromi drága, függetlenül a ló őseinek, és saját magának a minősítésétől - már, ha van egyáltalán minősítve... Másik dolog lehet, amit megfizethetsz, az, hogy mire lehet a kérdéses ló jó. Kocsiban mutatós. Szép, széles erős, izmos, bár nem a leggyorsabb (konkrétan baromi lassú). Mezőgazdasági munkára ettől még leginkább alkalmatlan, végesetben, talán, de felejtős. Ugrani nem tud, szóval az ugró és a military sport kilőve, gyorsasági pályára nem viheted. Távlónak sem a legjobb, az arabok hatszor ott hagyják, de még az akhalnak is csak kondenzcsíkját látja. Western nem az erősségük, mert a fizikai felépítésük nem a westernes feladatok végrehajtására predesztinálják. Nyilván belovagolhatóak western stílusban, de komoly eredményt ne várj tőle. Idomítani minden lovat lehet, így a frízt is, szóval díjlovaglásban lehet vele keresgélni - de erre bármelyik ló jó lehet, nem kell érte annyit kiadni... Nagy ló, kényelmes, mutatóssága miatt show-elemnek kiváló, így cirkuszba, vagy bármi ilyesmibe remek választás lehet. Hobbizni rém drága, és nem fogja ezt neked meghálálni úgymond, mert nagyon nem mindegy, hogy hol tartod... Ugyanis pl. a bokaszőreiről pikk-pakk megfázik, szóval erre külön odafigyelés kell, ami napi ápolással,karbantartással jár. Túltenyésztettsége miatt ez is érzékeny fajta, de inkább az emésztése...


Kezdőnek kanca vagy herélt való, mert a én hiába nyugodt és kiegyensúlyozott, főleg kezdő alatt bármikor bekattanhat. Ha rám hallgatsz, félvért nézel, ott van sok magyar fajta, nem egy közülük remek társa lehet kezdő lovasnak is, ha van mellette megfelelő szakember, (ld. furioso-north star, kisbéri, gidrán, nóniusz. A shagyat nem ajánlanám kezdőnek), de akár am agyar félvérek közt is lehet keresgélni, rengeteg remek ló lappang ott.

2014. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!