Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A sima-, az S-, vagy a biztons...

A sima-, az S-, vagy a biztonsági kengyel a jobb?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Az S -alakú is biztonsági kengyel. Igazából a biztonsági kengyel jobb mint a sima, mert nem tud beleszorólni a lábad, viszont hogy abból melyik fajtát választod az már a te döntésed.

Én az egyik oldalt gumisat nem szeretem, mert kinyúlik a gumi, az S alakú elmegy.

Én két oldalt rugús kengyelt használok, ez kiméli a térdemet is érzhetően és biztonsági is egyben. Szerintem messze a legjobb, de az egyik legdrágább is.

2014. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az S alakút szeretem a legjobban.
2014. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a gumisra esküszök, lehet kapni hozzá pótgumit potom pénzért, ha kinyúlik, vagy elszakad. Viszont ha baj van, tuti elengedi a lábat. A S-alakú is jó, azt is szoktam használni, de valamiért a gumisat jobban szeretem. A saját lovamon sima kengyel van, róla se estem még szerencsére soha olyat, hogy veragadt volna a lábam a kengyelbe, mert ha érzem, hogy le fogok esni, mindig kikapom a lábam a kengyelből.
2014. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát az jó hülye megoldás... kikapod a lábad a kengyelből?! Pont akkor kell benne lennie, hogy könnyben megtartsd az egyensúlyt. Amúgy ha helyesen van benne a lábad és lenyomod a sarkad, valalmint megfleleő lovas csizmában vagy cipőben lovagolsz akkor a sima kengyelbe sem szorulhat bele a lábad. A kezdőknek, biztonság kedvéért szokták használni az S alakút, de annál rosszabb megoldás mint hogy kikapod a lábadat, pont amikor az egyensúly fenntartást kéne megőrizned...

Persze, kengyel nélkül is tudni kell lovagolni és fent maradni, de amikor hirtelen kiveszed akkor felborul az egyensúly. Ha baj van a kengyel nélküli munkánál nem érdemes megkeresni a kengyelt, mert az is felboritja az egyensúlyt ha csak a fél lábad van benne. de ha benne van a lábad, akkor nehogy kivedd már...

2014. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nekem kinyílós kengyelem van, nagyon szeretem :) én ezt tartom a legbiztonságosabbnak
2014. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém mind a két oldalán S, teljesen jó. A rugósban, gumisban annyira én nem bízom, de ez az én véleményem.
2014. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az s alakú tényleg nagyon jó, én nagyon szeretem. szerintem biztonsági kengyel azért eléggé fontos, mert én az első, és egyetlen esésemnél is egyben benne marad a kengyelben a ban lábam, és éppen vágtattunk.. nem sokon múlott, hogy agn taposson a ló..
2014. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!