Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartsam lent vágta...

Hogyan tartsam lent vágta közben a sarkamat?

Figyelt kérdés
Még mielőtt betudnám ugratni a lovat vágtába mindig kiesik a kengyelből a lábam. És nem tudom hogyan tartani. Mit tegyek?

2014. aug. 5. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Annyira egyutt érzek veled!!!NEKEM 1 ÉVEMBE TELT MIRE SIKERULT HOGY NE CSUSSZON KI A LÁBAM!!!

Azt tudom tanácsolni hogy csusztasd teljesen elore a lábadat a kengyelbe-persze tudom hogy ez így nem helyes-és probáld meg LENYOMNI a lábaddal a kenygelt hogy erosen tartsad,hogy ne mozduljon el.Aztán ha ez sikerult akkor azt már konnyu korrigálni hogy menniyre van benne a lábad a kengyelben.

SOK SIKERT,UGYES LÉGY!

És egyszer jon majd egy pont,amikor egyszer csak menni fog,csak ugy mint derult égbol villámcsapás,amikor rájossz mit is kell csinálni,és akkor már jó lesz.Velem is így volt.

KITARTÁS!

2014. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt beugratod, ülj le a nyeregbe, a lábaiddal pedig taposd a kengyelt erősen. Így nem tud a lábad kiesni. De ha van rá lehetőséged, akár futószáron, gyakorolj sokat kengyel nélkül, figyelj a lábtartásodra. A sarkadat úgy tudod még jobban lenyomni, hogy a térdedet is próbálod lefele nyomni, tehát mintha meg akarnál nyúlni.
2014. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ti mennyi idő után (tanultátok meg) tudtátok magatokat megtartani az ügetésben?

Nemrégen voltam életemben először lovagolni,rögtön el is mentünk terepre,persze úgy hogy hozzákötöttek egy másik lóhoz,mert egydül még nem ment volna,mikor elkezdtünk ügetni azt hittem,hogy mindjárt leesek a lóról.Nálatok is igy volt az első pár alkalomkor?

2014. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Az elején nekem is kellemetlen volt az ügetés, de jobb helyeken futószáron tanítanak és nem terepen.


Kérdező! próbáld meg azt, hogy kengyel nélkül lovagolsz, persze akkor is ügyelj, hogy a sarkad mélyebben legyen. Pár kört lovagolj így, aztán vedd fel a kengyelt és egyből más érzés lesz az egész.

Amúgy meg nem kengyelből kéne lovagolni, tehát a lábadnak csak finoman kéne nyomnia és nem erőből beleállni. Tehát csak annyi súlyt kell beleadni, hogy ott maradjon ahol kell.

2014. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Ne csúsztasd bele a kengyelbe a lábad ahogy az első írta,legnagyobb hülyeség,az egy dolog hogy csúnya de még baleset veszélyes is,nem is értem hol tanulnak ilyen marhaságot .. kb a lábujjig legyen a kengyelbe a lábad,lábfejed fordítsd befele,sarkad nyomd le. Figyelj arra,hogy ne húzd fel a térded,akkor szokott könnyen kiesni,lábad engedd le,térdeddel szoríts és a lábszáraddal öleld át a ló oldalát.kengygelbe kevés súly legyen. Ha lenyomod a sarkad nem fog kiesni.
2014. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

A kulcs a heyes ülés. Nem a sarkadra kell koncentrálj elsődlegesen, hanem magára az ülésre. Vállad nyisd szét, hozd hátra, terheld mind a két ülőcsontodat, a csípőd, derekad lazán menjen a lóval (beugratás előtt ugye le kell ülni), mert ha már itt bedőlsz előre, rágörcsölsz, hogy vágta jön, a lábad hátracsúszik, és már el is hagytad a kengyeled. A térded, lábszárad legyen fix, a bokád lazán rugózó, ekkor tudod megfelelően hordozni a kengyelt.

Hatalmas segítség, ha futószáron kengyel nélkül vágtázol, a legjobb, ha nyereg sincs, hanem csak egy voltizsheveder, de megtanulható nyeregből is, végső soron. Menni fog, ne aggódj. Semmi esetre se told tövig a kengyelbe a lábad mindenesetre, baromi veszélyes lehet, ráadásul ha még úgyis kifelé csúszik a lábad a kengyelből, az súlyos ülésgondra utal, az intabilitást pedig a ló bármikor kihasználhatja, ha épp megunja, hogy ott vagy, vagy bármivel okot adsz az ellenszegülsére.

2014. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egy ideig nekem is gondot okozott! Minden csak gyakorlás kérdése. Nem tudok mit mondani, nincs rá taktika vagy titkos módszer. Észre se veszed és egy idő után lent marad a sarkad és kényelmes lesz lent tartani. Meg fogod találni az egyensúlyod előbb utóbb és akkor menni fog. Amikor még bizonytalan vagy, ösztönösen kapaszkodni akarsz és a sarkadat is használod, de miután megtaláltad a helyes ülésed, a kényelmedet már menni fog. Gyakorlás, gyakorlás!! :))
2014. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá, hogy gyakori hiba szokott lenni a nem megfelelő kengyelhossz. Vedd ki a lábad a kengyelből, keresd meg a térd/combtámaszt a lábaddal, nézd meg, kb. hol kéne lennie a lábadnak, és, hogy kengyellel ott van-e...
2014. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) így egy év után sikeresen megtanultam vágtázni a probléma pedig az volt,hogy amint be akartam ugratni a lovat automatikusan felhúztam a térdeimet hogy jobban meg tudjak "kapaszkodni" a nyeregben és így kicsúsztak a kengyelből a lábaim ugyebár. De ez is mind csak gyakorlás kérdése volt hiszen mára már teljesen normálisan vágtázok és kis x-elet ugrok. Köszönöm a segítségeket!:)
2015. júl. 16. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!