Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Komoly a baja? (KÉP)

Komoly a baja? (KÉP)

Figyelt kérdés

Most vettem észre nemrég, hogy ilyen a nyaka, hívtam dokit, délután jön. Azt mondta, telefonon keresztül ez valami bakteriális nyirokcsomós fertőzés (vagy ilyesmi). Ez nagyon komoly? Azt mondta, kezelés igényel, ez valami bonyolult dolog, szóval súlyos?

[link]



2014. aug. 7. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Ou, elég csúnya. Szerintem súlyos LESZ, ha ez mégjobban megnő lehet hogy meg is fulladhat. Szerintem kéne az a kezelés.
2014. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jön délután a doki mondom, lesz kezelve, addig is lesz baja? :O
2014. aug. 7. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hol van a nyakán ez a duzzanat?

Ha fenn az álla alatt, akkor lehet nyirokcsomó duzzanata, de ha lentebb, akkor inkább egy tályog vagy vérömleny.

Ha tályog, akkor lehet hogy a doki megnyitja, és kitisztítja, vérömlenynél ha nem szívódik fel magától, akkor szokták csak megnyitni.

Mindkét esetben, ha le lenne járva a tetanusz oltása a lovadnak, akkor kap ellene oltást, illetve antibiotikummal be fogja oltani a dokid.

Egyik sem olyan életveszélyes állapot, hogy ne bírná ki délutánig, amikor szakavatott kezekbe kerül.


Harmadik esetnek azt tudom még esetleg elképzelni,hogy megcsípte egy bögöly/darázs, és annak a helye duzzad be. Figyeld, hogy nő-e neki a duzzanat. Ha nőne folyamatosan, akkor kell sos riadóztatni a dokit, nehogy az allergiás reakció súlyosbodjon.

2014. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Volt a doki. A helyzet a következő: Hétfő este kólikája volt, és vénás injekciót kapott, ami valószínűleg egy cseppet félremehetett, és attól durrant be. Kapott egy szurit, és pár napig jegelni kell, aztán reméljük rendbejön. Szorítsatok! :)

2014. aug. 7. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!