Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Télen érdemes lovat venni,...

Télen érdemes lovat venni, vagy hagyjuk inkább tavaszra?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy karácsonyra kérnék egy lovat (első ló lenne), de eddig amikor ősszel vagy télen mondtam, hogy jó lenne venni egyet, akkor mindig azt mondták, hogy télre nemjó lovat venni, és most azért kérdezem, hogy ha semmi akadálya, akkor tudjak érvelni. Viszont ha nem érdemes, akkor karácsonyra azt kérem, hogy csináljuk meg az istállót január-februárban és szülinapomra meg már itt legyen a paci :)
2014. aug. 7. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Öm, öö de mire használjátok?

Mezei munkára, vagy csak lovagolni?

(minden esetre én inkább tavaszra hagynám)

2014. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Télen max az anyagiak miatt éri meg lovat venni, ugye a "holt szezon" miatt. Bár normális lovat akkor is csak pénz hiány esetén adnak jelentősen olcsóbban.

Egyébként januárban istállót építeni?:D Fagyott/mocsaras talaj, legalább az oszlopokat nem árt betonba ültetni...háát. Sok sikert hozzá. :D

2014. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

csak lovaglásra lenne használva

és nem egy komplett istállót akarok, csak 1-2 boxosat + egy nyergest hozzá

de akkor valószínű várunk tavaszig :)

2014. aug. 7. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha most megveszed neki a szénát, meg a zabot, akkor érdemes meggondolni. Amúgy télen elég húzós a takarmány. A legjobban tél végére mennek le az árak, mert addigra sokan kifogynak a szénából.
2014. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdemes akkor az építkezésnek most nekiállni, mert télen, még ha csak egy kis budit is akarnátok felhúzni, a beton akkor sem köt meg normálisan, sokkal nehezebb dolgozni és az sem biztos, hogy rendesen sikerül. Nem véletlen inkább kerülik a téli építkezéseket.

Meg arra is számolj azért, hogy egy lónak egyedül nem jó, szóval legalább egy kis shetlandit nézzetek mellé, hogy ne legyen egyedül. De télen ugyanolyan lovak vannak eladáson, mint nyáron, tél végére mennek le igazán az árak. Érdemes folyamatosan nézegetni, többet kipróbálni, akár "előkarácsonyi" ajándéknak vagy "utókarácsonyinak" is jó, ne azt nézd, hogy mikor jön, hanem hogy melyikkel passzoltok. Ha nem dec. 24-én lesz ott az istállóban, de olyan, amivel tudtok együtt dolgozni, az jobb, minthogy ott áll dec. 24-én, de vagy a palánkhoz vág állandóan, vagy el sem tudod indítani.

2014. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KGabi0000 ***** válasza:
Tavasszal drágább a takarmány és a ló is.A takarmány azért mivel télen sokan kifogynak,a ló pedig azért mert adják el nyárra a lovardákba őket.Tehát megérné télen lovat venni,de akkor sem a legolcsóbb a takarmány,az építést pedig ne télen csináljátok szerintem,a legnagyobb sárban,hóban.
2014. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, másfelől viszont sok eladó kivár, nem hirdeti a lovát tavaszig, mondván, hogy akkor nagyobb a kereslet, drágábban eladhatja.

Úgyhogy szerintem tök mindegy.

A karácsonyt jó időnek tartom, akkor már abszolúte vége még az utószezonnak is, talán akkor meghirdetnek egy pár lovat, amelyek az utolsó pillanatig dolgoztak.

Betonozni meg télen is lehet, még fagypont alatt is, speckó adalékanyagot kell hozzá keverni. Talán olyan szempontból még jobb is, hogy nem kell locsolni, oszt mégsem ég meg, mint a nyári kánikulában.

2014. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonymus111111111 válasza:
Nincs olyan évszak, amikor érdeme lovat venni.
2014. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!