Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haflingi / póni hány kg...

Haflingi / póni hány kg szénát eszik egy nap? Lucernát ehet?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy ezek a lovak kevesebbet fogyasztanak a nagyoknál. Mennyi szénára van szüksége egy nap? (Ha mondjuk veszünk egy alap esetet, nem dolgozik, nincs abrak.)

Illetve ugyanez mennyi egy shetlandi póninál?

És milyen adagokban érdemes adni a napi szükségletet?

Ezek a lovak nem is ehetnek nagyon lucernát (szénát), ugye? Vagy zölden kaphatják azt is? Ha igen, mennyit egy nap? (Mindkét fajta) És ilyenkor le kell vonni az a napi széna-adagjukból? Mennyi zöld ill. szárított lucerna ér fel mondjuk 1 kg fűszénával?



2014. aug. 7. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha semmit nem csinálnak 8-10 kg szénával jól elvan egy nap, ugye legelő nincs. Ha van nyilván minimális széna fogy. Az, hogy kevesebbet fogyaszt...nem igaz. Némelyik olyan falánk, ha elé rakod a bálát abba se hagyja. :)

Sheti szerintem 6 kg-val elvan, bár ezeket annyira nem érdemes méricskélni, úgyis látod, hogy fogyott, stagnál vagy hízik e.

Én pl. úgy bontom szét, hogy majdnem egész nap legyen előttük, mivel jelenleg nincs legelő.

Enni ehetnek, mondjuk egy kisebb villával. De értelme nincsen.

Nem érdemes levonni, inkább nem kell adni. :)

Utolsót passzolom.

2014. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A kevesebbet fogyasz-ot úgy értettem, hogy kevesebb is fedezi a szükségleteit, nem?

2014. aug. 7. 17:46
 3/3 csodacsacsi válasza:
Frissen lekaszált lucernát semmiképpen csak nagyon kis mennyiségben. De kiszárított lucernát lehet nekik adni de leőszőr csak keveset, had szokjon agyomruk hozzá. Mivel a lucerna nagyon fehérje dús. Egy picivel utána növelheted az adagjukat de sokat egyszerre sose.
2014. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!