Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam fél a pocsojáktól, nem...

Lovam fél a pocsojáktól, nem megy bele semmipénzért. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
szoktasd bele. először nagyon pici pocsolyába vezesd bele, ha nincs, akkor csinálj te. majd ha a legkisebben is gond nélkül átmegy, akkor jöhet a picit nagyobb. türelem és szokatás kérdése.
2014. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor fog belemenni, ha egyszer muszáj lesz. amíg ki tudja kerülni, addig nem megy bele, de ha majd pl. hazafelé ott lesz egy pocsolya "faltól falig" (tehát pl erdei úton fától-fáig) akkor kénytelen lesz átmenni rajta.


nagyobb pocsolyánál érdemes próbálkozni, mert a kicsit átugorja, ha teheti kikerüli.


az is sokat segít, ha van ott másik ló, ami átmegy előtte.


ha a pocsolyába nem megy be, hogy fog átmenni egy patakon? ha a patak megvan, nem lesz gond a pocsolya sem. ha többen lovagoltok és mindenki átmegy a patakon és csak te maradsz ott egyedül, hidd el, a többiek után át fog menni.

2014. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szoktasd hozzá.

Kis pocsolyával kezd majd úgy haladj egészen egy kis patakig vagy tóig.

Jó ötlet ha van veled egy másik ló és majd megy azután.

Vagy pedig földről szoktasd lássa hogy te is belemész és akkor majd úgy gondolja nem veszélyes.

2014. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok ötlet elhangzott már. Itt van még egy.

Ha van kellően nagy területed áss ki egy gyűrűt (1m széles azért legyen, nem kell túl mélyre, ugye a közepén marad a "szárazföld". Az árkot töltsd fel vízzel és rakd a közepére az abrakot. Befog menni érte. :)

2014. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pocsojától én is félnék, nem tudom, mi az. Pocsolyába meg fentebb ott vannak a tanácsok. :-D
2014. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na most tudni kéne, milyen idős a ló, és hol él. Mert ha ridegtartásból jött/most is ott van, látott már pocsolyát, ismeri, alighanem szabadon akár bele is ment már... Akkor szimplán hülyének néz, és úgy véli, hogy majd ő megmondja, mi legyen, mi ne. Az én lovam ismeri a pocsolyákat, gond nélkül megy át rajta, ettől függetlenül minden ősszel eljátszuk párszor, jellemzően akkor, amikor már többöni s átmentünk előtte, hogy hú, ő ebbe inkább nem. Előrehajtó segítség, két szár, két csizma között, ha kell, pálca. Belemegy, pont. Oda küldtem, menjen oda, ne gondolkozzon.
2014. aug. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. aug. 12. 08:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!