Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudhatnám meg a származ...

Hogyan tudhatnám meg a származását?

Figyelt kérdés
Noss adott egy ló kupec kézről...A ló combon és nyereghelyen sütött , de a papirjai elkeveredtek még 5 gazdára visszamenőleg aki nem tartózkodik az Országba így nincs semmi kapcsolatom vele ( minden gazdával beszéltem visszamenőleg még el jutottam a ,,végéhez" ). Valaki tudja , hogy esetleg sütés alapján valahol elérhető-e róla bármi információ a számazását illetően?

2014. aug. 12. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nyereghelyen van sütve, akkor felhívhatod az illetékes szervezetet, pl ha sportló, akkor a tenyésztő szövetséget, de ha kihívod az illetékes lótenyésztési felügyelőt ő is tud segíteni. Elvileg a sütés alapján ki tudják állítani a csikóbélyegzési papírt, származási lapot, lóútlevelet.
2014. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a szütése is szlovák . Sajnos a ló nincs nálam , csak eladó sosron van és megnéztem. Jó pár telefon után kiderült kitől indult a ló és miért került ilyen helyre , és nagyon sajnálom csak sajnos papirok hiányába nem vagyok biztos abban hogy megszeretném venni ...Kitudja lehet a legelső tulaj nem is tud arról hogy még ő külföldön olgozik a lovát eladták? ( mivel a papirok nála vannak )
2014. aug. 12. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért az eredeti tulajdonosnak vagy a családjának feltűnt volna idővel, hogy volt ló, nincs ló... ettől persze még lehet lopott, de az is lehet, hogy ő maga sem íratta át a papírokat és anélkül adta el a lovat, ki tudja. Valahogy meg kellene találnod, ha szeretnéd a papírokat a lóval együtt megkapni, de még akkor is macerás lesz, mert az ő nevéről kellene a tiédről átíratni. A szlovákokat hívtad már? A származást gondolom meg tudják mondani, de hogy a bejegyzett tulajdonost is, abban nem vagyok biztos. A származás ismeretével papírok nélkül meg nem mész sokra.
2014. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legelső tulajnak a kislánya lovagolta és foglalkozott vele rendszeresen. De ők kiköltöztek külföldre és a lovat a nagyapára bizták....aki kitette egy karámba és kalap kabát. Egy helyi lovas ember ,,karolta fel" a lovat elmondása szerint rettenetes állapotban , túlnőtt körmök,férgek stb. Ő kikupálta és átlovagolta és jó ló lett belőle de ő eladta, aki megvette is eladta és a ló azóta kézről kézre jár , papirok nélkül. Aki átlovagolta ő azt mondja hogy a Magyar sportlóhoz hasonló ló fajta ez Szlovák melegvérű . És ő mondta hogy a papirok a külföldön tartózkodó előző tulajnál vannak. Ezért merült fel bennem hogy kitudja nem is tudják , hogy a gyerek lovát eladták idő közben? Vagy ennyire érdektelenek mivel külföldön vannak?? Iszonyúan sajnálom a lovat, ültem rajta tényleg kézséges és jó képeségű , bár bizonytalan és zavart..gondolom azért mert volt már 100gazdája :/
2014. aug. 13. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Én utána járnék a szlovákoknál, mert ha sütve van, akkor ott is van dokumentálva, szóval elveszett címszó alatt újra ki lehet kérni a papírokat. Amúgy otthon is sok a trehány lóútlevél vezetés, mikor elfelejtik átírni a tulajt és hasonlók. A másik nyalánkság,mikor a kupectől megkérdezed, hogy lóútlevél van-e ő meg odarak eléd 10-et, hogy tessék válogatni...
2014. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
melyik fajtát bélyegzik egyszerre combon és nyereghelyen is???????
2014. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tenyészetek a saját bélyegüket süthetik combba. Tényleg az alapján megtalálhatod a tenyésztőt és megtudhatod a származását. Erre még nem gondoltál?
2014. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
combon csak ennyi van: SK 05 Nyereghelyen pedig 3jegyű szám
2014. aug. 18. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!