Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki faluban, falun keresztül...

Aki faluban, falun keresztül lovagol. Jó vagy rossz szemmel nézik az ott élők? Volt már valakinek konfliktusa?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban tartom a lovam, még nem lovagolom, ezért csak átsétálunk a falun, de már kétszer elkergettek minket a falu széli füves területről, mert egy idős ember szerint mindig odaszaratom a lovat az úta. (egyszer odatojt, igen)

És hogy folyamatosan utánam takarít. Azóta nem merek a lóval kimerészkeni..


Sok képet látok a neten is hogy a faluban lovagolnak, vagy kényszerülnek átkelni rajta a terepig. Titeket piszkálnak hogy így közlekedtek?



2014. aug. 13. 11:01
 1/9 robika0727 válasza:
100%

Hát én is falun lakom,de nálunk eléggé sok ember megy lóval

Ezért nálunk nincs ilyen probléma,de már láttam már olyan helyet ahol a rendőrök szálltak rá a lovasra mert a fő úton lovagolt,de még 1x se büntették meg mert lovakra nincs jogszabály.Szerintem nyugodtan lovagolj ha szólna akkor meg csak mond neki hogy te csak trágyát szórsz a talajra,meg ha nem tetszik neki akkor takarítja fel.

2014. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Régen, amikó a zurak a zeccerű, szegény jobbágyok között lovagótak, jóindulatukat megnyerendő aranypízeket szórtak közéjük, pedig akkó is eccerűbb lett vóna a szolgákkal megveretni őket.
2014. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első ez nagyon nem így megy sajnos. Az út bepiszkításáért komoly büntetéseket róhat ki rád/ránk a rendőr. Nyilván nem mindig elkerülhető, de a lehető legkevesebbet kéne a városban bóklászni (a lónak se az a természetes :) ).

Minket is mindig elküldtek a gondozatlan üres placcokról is...Aztán megelégeltem, elküldtem a ...-ba. Azóta érdekes mód még köszön is.

Állj ki magatokért, legyél határozott és akkor majd elgondolkoznak.

Ja és arra vigyázz, hogy ahova ki mentek ne legyen magánterület nem csak a büntetés miatt, hanem nehogy permetezve legyen...

2014. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van egy szomszédnéni aki kivezetett minket a házuk mögötti kis legelőre, hogy ott bármikor legeltethetem bármeddig. Csak ott lakik az az öreg is, aki elküldött minket legutóbb is, a szomsédnéni jött ki veszekedni vele hogy semmi köze hozzá, ő engedte meg hogy mi itt lehetünk, ez az ő terülte. De úgy voltam vele hogy inkább elmegyünk onnan a pacival.


Lovaglásnál nem tudom mi lesz majd, oda kell kötnöm a nyeregre egy lapátot meg egy bevásárlózacskót, és ha szedni kell, úközben verni fogja az oldalunkat a kaki :')


Meg az autósok biztosan örülni fognak ha megállunk az úton lócitromot szedni:D

2014. aug. 13. 11:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg úgy általában.. azért ha egy ló átmegy a falun, a kutyák megőrülnek és veszett ugatásba kezd mind a ló patájának hallatán is. Vagy csak az hogy szimplán elmegyünk, mintha egyes embereket zavarna hogy ló megy az utcán. De ez lehet csak miattam van mivel bértartásban van, új vagyok ott, és zavarom az összképet :')
2014. aug. 13. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék ha az utcánkban/környékönkün lenne ló.

Nem zavarna ha patadobogás lenne a ház előtt 1 percig.

Szerintem ne foglalkozz vele mondd meg hogy odaengedtek. Egyébként is a földnek jót tesz a trágya (bár ha túl sok lesz rajta nehezebb lesz tiszta felületet találni max. heti 1x kimész és összeszeded azt az 1-2 elpottyantottat.)

2014. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
velem is megesik 1-2x hogy úton megyek a lóval eddig hála az égnek senki nem kötött belém. De érdekes módon terepen 1x megállitott egy vadász és szúrós szemmel méregetve beszélt valamit h mennyek innen igy ugy....de nem igazán értettem mert ment a kocsija..... Én jobban tartok attól hogy 1x meglőnek terepen :S
2014. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lakott területeb lovagolok és odapottyant a ló akkor leszállok és lerúgdosom a citromot az út szélére. Amúgy sokan visznek tőlünk trágyát a kuskertükbe. A bolond vénemberrel meg ne törődj
2014. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 15. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!