Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtában bakol, hogy szoktassa...

Vágtában bakol, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

A lovardában van egy ló, akit senki nem lovagol, (a tulajdonos se) csak én, mert elég kiszámíthatatlan (volt, mióta lovagolom, sokat fejlődött velem együtt). 11 éves, kanca, régen versenyzett díjugratásban, ha akadályt lát bezsong, imád ugrani. Viszont most díjlovas versenyre kellene vinnem, mert a gazdája oda adta. Heti 4x lovagolom. Minden alkalommal a helyzet a következő: engedelmeskedik lépésben, ügetésben, mennek a díjlovas gyakorlatok, az első vágtába ugratás mindig sikerül. DE amint másodjára indítanám vágtába, elkezd hisztizni. Először csak nem akar indulni, kitér oldalra, aztán ha figyelmeztetem pálcával el kezd bakolni, rugdos, tolat. Ma eljutottam odáig, hogy mi közbe bakolt is odacsaptam néhányat (közepes erősségűt) nem tért észhez. Nem szeretném, ha megutálna, mert egyébként eléggé összeszokott páros vagyunk, nem akarom elveszteni a bizalmát, de így nem mehetek versenyre, meg amúgy is változtatni kell ezen.

Mit tanácsoltok?

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 13. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:

hát így egyértelműen nem mehetsz versenyre.


csak egy gyors kérdés - jártok terepre is? terepen is bakol?

2014. aug. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Látatlanban ez elég nehéz! Edződ nincs? Versenyzéshez kell, hogy legyen edződ, ő biztosan meg tudja mondani, miért bakol a ló, mi válthatja ki nála és tudja orvosolni...

Ha bakol, ne pálcázd, max. egy jó nagyot a hátsójára, ha ki tudod ülni a bakolását és hajtsd előre. A fejét pedig ne engedd ki a kezedből!

2014. aug. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Többször ugrasd be vágtába futószáron mielőtt felülsz
2014. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen szoktam vele terepre menni, imád terepen vágtázni, csak úgy kilő :) az edzőm épp most lépett le, szóval jelenleg csak a tulajdonos oktat. Akkor futószáron megvágtáztatom, a pálcát meg nem erőltetem. Köszi a válaszokat!
2014. aug. 14. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol van a ló? Bokszos lónak nagyon kevés a heti 4 nap mozgás, simán tele van.

Milyen a nyerge? Ha nem illeszkedik rá, komoly hátfájdalmai lehetnek, vágtában máshogy mozog a ló ugye, lehet, ott érzi meg igazán, hogy ez neki baromira fáj. Nézesd meg a nyerget, a töméseit, hogyan fekszik fel a lóra, lehet, orvossal is érdemes lenne átnézetni a lovat, vagy csontkováccsal.

Ha essig senki sem lovagolta, lehet, hogy ott fárad el a ló.

Ha csak hiszti, akkor pálca+csizma, küld előre, amint rendeződik a helyzet, vedd fel, ugrasd újra. Annyiszor, amíg be nem ugrik simán, és nem megy nyugton előre: akkor simi, engedd picit menni, aztán vedd fel, és munka vége! -> ez a legnagyobb jutalom, ezt vártad tőle, leléptetés, és mehet a helyére.

2014. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Más alatt is bakol? Letudta dobni az illetőt? Lehet pusztán rájött, hogy ezzel eléri a munkamegvonást. Ki kell tudni ülni és hajtani előre, előbb utóbb rájön, hogy hiába csinálja és nem fogja fölöslegesen szivatni magát.

Mennyire intenzív a munka? Úgy értem csak elzötyögtök, vagy ténylegesen megvan dolgoztatva?

Boxban van? Mert amiatt is lehet, hogy csak tele van ennyire.

2014. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Karámban van tartva, egész nap kinnt van, szóval tud mozogni, de most beszorultunk a fedett pályára a sok eső miatt. Igen, sok lovast levágott a hátáról, ezért is nem lovagolják, félnek tőle. 1 éve lovagolom egyébként, mindig is hisztis volt, de mostanában bakol, lehet azért mert rájött, hogy engem nem olyan egyszerű ledobni (eddig mindig kiültem a bakolást, hisztit) kíváncsi leszek a holnapi edzésre (már ha kijutok...viharban nem nagy élmény biciklizni)
2014. aug. 14. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!