Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek lova van, az mégis...

Akinek lova van, az mégis miből tartja fent ill. miből futja rá, hogy az esetleges váratlan (pl. orvosi) kiadásokat rendezni tudja?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, hogy ki mit dolgozik, amiből lovat lehet tartani.


Anyu azt mondja, csak akkor lehet lovam, ha veszek magamnak, ehhez pedig olyan szakmán kell választanom, amiből jól meg lehet élni és sok pénzt keresek, mert egy ló is nagyon sokba kerül.

Ti miből éltek vagy mivel foglalkoztok, hogy lehet belőle saját lovatok is akár? Kb mennyit költötök havonta a lovatokra? Milyen munkák jók erre, amiből mindezt biztosítani tudjátok? Csak mert akkor én is azt dolgoznám. :)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)

14/L



2014. aug. 14. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés olyan ember van aki eltartja a salyát lovát és ideje is van rá. Inkább szülő/nagyszülő tartja el és a gyerek lovagol. Nah de jól nézel ki?
2014. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én újságíró vagyok, de példaként tudok neked mondani másokat, akikkel valaha bértartó társak voltunk, hogy ki mit dolgozik.


én ridegtartásban tartom a lovam és havonta kb 40.000-et költök rá, + néha a váratlan kiadások. de ezt nem csak 400.000-es fizetésből lehet kigazdálkodni. ismerek pl. egy családot, ahol 3 gyerek van, a szülők biztonsági őrök és ki tudják gazdálkodni 1 ló bértartását.

ismerek olyat, aki multinál dolgozik (mondjuk neki bár pénze van, de ideje nem sok), kocsmárost, ácsot, zenészt, pincérnőt, fogorvost, szakácsot, tanárnőt, idegen vezetőt, stb.


azért az a mondat, hogy "csak mert akkor én is azt dolgoznám" az remélem nem komoly, mert nem az alapján kéne az életed elindítanod egy irányba, hogy abból majd lesz lovad.


nekem is fontos a lovam és szerencsés vagyok, hogy a munkám mellett elég sok időm jut rá, de a munka is egy fontos része az ember életének, gondolj csak bele, hogy napi átlag 8 órát azzal fogsz tölteni kb 45 éven át, szóval nem árt, ha érdekel és szereted is!

2014. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát, igazából még nem tudom, mi szeretnék lenni, ezért írtam azt, hogy "akkor én is azt dolgoznám". Nagyon sok minden érdekel és még nem döntöttem el, hogy ha végzek a suliban, utána mivel foglalkoznék szívesen. De a szüleim azt mondták, ha nem tudom, mit szeretnék csinálni, akkor inkább életszínvonalat válasszak, vagyis azt döntsem el, hogy hogyan szeretnék élni, és ahhoz utána könnyebb lesz szakmát is keresni, amiből ezt a színvonalat meg is teremthetem majd. :)
2014. aug. 14. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne haragudj, de ebben ne hallgass a szüleidre, ez baromság. Ami szakmát választasz, abban fogsz dolgozni 50 évig. Ezt nem lehet úgy, hogy "életszínvonal szerint" választottad. Olyat válassz, amihez kedved vagy tehetséged van, különben sikertelen is leszel meg boldogtalan is... Amúgy, hogy válaszoljak a kérdésre, én programozó vagyok (nő), és nincs lovam még, de lehetne, és lesz is.
2014. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan szakmát válassz, amit szeretsz, ez a legfontosabb. Az másodlagos, hogy mennyit lehet vele keresni, de természetesen ez is fontos. Az ember ideje nagy részét munkával tölti el, szerintem ha valaki nem élvezi a munkáját, az nem lehet boldog, hiába keres vele sokat, főleg, hogy megkérdőjelezhet, hogyan lehet valaki sikeres egy olyan szakmában, amit csupán a pénzért csinál és nem azért, mert az neki való és élvezi.


Én külföldön szedtem össze némi tartalékot, abból vettem a lovam és abból képeztem a vésztartalékot is, baj esetére. Kb. havi 110.000 Ft-ból élek, ami nem sok, de még így is ki tudom gazdálkodni belőle a 30 ezres bértartást, a 7 ezres patkolást, meg általában némi tápot is. Ha valaki valamit akar, azt eléri, mert képes áldozatot hozni érte. Biztos van olyan is, aki azt mondaná, hogy 200 ezerbe sem fér bele a lórtartás, mert neki egyéb igényei is vannak, mint pl. haj-köröm-kozmetikus havonta, kávézó minden reggel, magazinok, hétvégente bulizás, friss ruhatár minden szeonban, stb. Így lehet, hogy nem fér bele. Kérdés, hogy mi a fontosabb.

2014. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én például szerencsés vagyok a "hobbim" a munkám. Többnyire fiatal lovakkal foglalkozok, ami manapság már nem fizet olyan jól, de legalább nem kelek minden nap úgy fel, hogy -Jaj már megint menni kell dolgozni...:)

Jelenleg 1 lovat tartok, többre szűkösen lenne időm, így meg nem szenved hiányt. Plusz van mellette egy menhelyes csacsi, hogy ne legyen egyedül szabad óráiban.

150 körül szoktuk zárni a hónapot, ha leszedem az ő költségeiket, a rezsit, egyéb apróságokat (kocsi,stb.) 30e-et félre rakok havonta.

Nem élünk nagy lábon, de jól elvagyunk.

2014. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a jó szakma mellett a megfelelő kapcsolatrendszer is elengedhetetlen... anélkül elég nehéz. Na meg az sem mindegy, az ország melyik részén élsz.
2014. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a pasim fizet minden lovas költséget. Heti egy-két alkalommal ugyan be kell neki terpesztenem, de szerencsére gyors mint a nyuszik, aztán szalad haza a feleségéhez meg a két gyerekéhez.
2014. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most egy multinál dolgozok havi 125 ezerért mint diszpécser. Ez nem sok, ebből fizetek havi 55 ezer bértartást. A szüleimmel élek egy háztartásban így a havi költségeim ebből kifolyólag nem rúgnak annyira magasra mintha egyedül élnék (szüleim is dolgoznak még - de nem vagyunk gazdagok, átlagszínvonalon élünk), mert a fizetnivalók így a háztartásban megoszlanak. Mikor megvettem a lovamat, már 6 éve dolgoztam, így volt félretett pénzem. Ami a fizetésemből megmarad hó végére mind félreteszem szintén a lóra, ha váratlan kiadások adódnának.
2014. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!