Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A versenyeztetésből mi haszna...

A versenyeztetésből mi haszna van a lovardáknak? (Lent. )

Figyelt kérdés

A nyilvánvaló hasznoktól eltekintve, miért jó az nekik hogy mindenféle innen-onnan betévedt "lovast" egyből versenyre küldenének, holott annyit se tud szerencsétlen mi az a könnyített vágta pl.

Oké, értem hogy több edzés -> több pénz, na de milyen áron? Megéri az nekik hogy xy versenyen leesik, a ló ellenszegül, kizárják az illetőt stbstb. Úgy értem ezzel csak magukra, mármint a lovardára/egyesületre hoznak rossz hírnevet, nem? Akkor meg miért erőltetik annyira?



2014. aug. 14. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokakat nem érdekel. Menjél, persze, szar voltál, nem baj, innentől napi 1 edzést kell venned, mert látod, így heti eggyel nem haladsz jól... Meg vegyél új lovat is, mert az se az igazi tudásilag, képezni meg... ááá, az nem olyan. Van itt a lovardában egy neked való ló!

Meg ugye a licensz-díjak, egyesületi tagság, állatorvosi költségek (többször kell vért venni, oltani pl., és hallotam már ilyet, h ezekért cserébe az orvos ingyen kijött az edző saját lovához), stb. Az igényesebbek megmondják kerek perec, ha te még inkább ne versenyezz.

2014. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem találkoztam még ilyennel, hogy fel nem készített lovasokat versenyekre küldözgetnének. Nem is látom értelmét. Nálunk van egy egyesület, a gyerekek ügyességiken indulnak és rendre nyernek, a nagyobbak meg ugró stílusversenyeken szerepelnek szépen. Szóval nem mindehol ez a helyzet, de persze ez nem zárja ki azt, hogy a jelenség létezik. Ha versenyeztetik a lovast, ha nem, az oktatás minsége lehet jó és lehet szar, ettől függetlenül is. Mellesleg a rajtvizsgán azért át kell vergődjenek valahogy, tehát a felelősség a vizsgáztatókon is ott van.
2014. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem érdekli ezeket semmi csak ,hogy megkapják a pénzüket. Viszik versenyre akkor még a szállítással is tudnak lehúzást csinálni. Sok ilyen van, ha a szülők pénzesek akkor tök mindegy mit tud a gyerek,elkezdik sulykolni ,hogy tehetséges és egyből versenyeznie kell,azok meg azt hiszik akkora nagy valami ez a versenyzés + még dicsekedni is tudnak a laikusoknak ,hogy az Ő gyerekük már versenyzik. Ha kizárják,vagy ha leesik akkor is a pénzt beszedték,ez ami a lényeg ,minden más mellékes az ilyen helyen. Nem hoznak ezzel magukra szégyent,akárki akármit mond én azt tapasztalom hogy az egész lovastársadalom ilyen,itt csak a pénz számít,ha pénzes vagy nem számít h a gyereked nem tud lovagolni olyan szinten,akkor is versenyezni fog,ha tudna fejlődni de nem tudják megfizetni,akkor meg az iskolalovakon körözget x évig amíg meg nem unja és lent marad azon a szinten .
2014. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!