Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ősszel a sok eső miatt teljese...

Ősszel a sok eső miatt teljesen felázik a karám. Nem gond, ha a lovak egész nap a sárban állnak? Lehet valami a patájukkal?

Figyelt kérdés
Nem akarom h egész nap bent álljanak
2014. aug. 15. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor jobban oda kell figyelni a pataápolásra,mielőtt este beviszed lemosni tisztára,tiszta alomban álljon.

Ja és minden este kikaparni a patáját,nem csak munka előtt és után.Akkor nem lesz gond :)

2014. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Nálunk általában kint vannak egész nap. Esetleg ha van rossz szalma akkor rakok be nekik azt. A talpukat bekenem kátránnyal a többit meg patazsírral. Mindig tiszta alomba vannak. Én nem szoktam lemosni a lábukat sem kikaparni a patájukat. Ellenőrizni kell időközönként de van aki szerint rosszabb ha fél napot sárban áll fél napot meg a száraz szalmán. Kevésbé viseli meg a patájukat ha a benne lévő sár egyformán tartja a nedvesdéget. Nekem eddig nem volt probléma. Figyelni kell a csüdsömörre is.
2014. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában akkor van probléma, ha a ló a saját szarában-hugyában áll egész nap, és abból lehet is több pataprobléma. A sár nem olyan nagy gond, a patának kell is a természetes vízforrással, nedvességgel érintkeznie, mert így tudja a rugalmasságát megőrizni. Munka előtt, után ki kell kaparni, mert ha egy kő benne marad, és "belegyógyul", az hónapokig tartó kezelést jelenthet, meg sántaságot.
2014. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs kitakarítva az a karám pár naponta, így elkerülhetetlen, hogy szarban-húgyban álljanak, régen én is ilyen helyen tartottam a lovat, hamar ki is alakult a csüdsömör rajta. Amit hiába kezeltünk mindenfélével, nem múlt el, csak amikor jobb, nagyobb karámba költözött, ahol a nagy része füves volt. Ha csak pár helyen sáros az nem olyan nagy baj, de ne legyen több mint a karám 10%-a.
2014. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!