Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínvédő helyett bokavédő?

Ínvédő helyett bokavédő?

Figyelt kérdés
sajnos az ínvédő mindig feltöri a lovam lábát így sebes lesz, de viszont mivel meg van patkolva attól félek h ha össze rúg a lábával utána az lesz a baj.... arra gondoltam h bokavédőt rakok az első lábára is, mivel az nem bántaná a sebet nem érne el odáig... mit gondoltok róla, esetleg mit javasoltok?
2014. aug. 16. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

de hol és miért rúg össze a lábával? mindig összerúg? mert ha töri az ínvédő én azt javasolnám, hogy egyszerűen ne rakj rá. elég sok ló éli le az életét probléma mentesen ínvédő nélkül.


esetleg a pataharangot kipróbálhatod, az védi a pártaszélet, de az inaknál nem véd.


a bokavédő szerintem hülyeség oda és felesleges is. gondolom nem üti össze az első lábait minden lépésnél. nem?

2014. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az ínvédő feltöri a lábát, akkor azt ne használd rá, mert nem jól illeszkedik. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy mégis legyen valami ami véd, én ilyesmit ajánlanék: [link] Ezek az ínvédők nem tudják feltörni a ló lábát.
2014. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bokavédő anatómiailag máshogyan van kiképezve, ezért máshogyan is illeszkedik, nem lesz jó az elülső lábakra, ahogyan a sima ínvédő sem jó a hátsóra, speciális háátulsó ínvédőre van szükség, ha oda is ilyet akarsz.

Válts ínvédőt, rengeteg félét lehet ma már kapni, valószínűleg amit használsz, nem jó a lovadra. Azt is vedd számításba, hogy lehet, csak túl szorosra húzod, amúgy, amire nincs is szükség. Ne lötyögjön, de ne is szorítsa el a lábakat. Persze amíg sebes, ezzel nem tudsz kísérletezni, addig ne tegyél rá semmit, max egy pataharangot, ha valamit nagyon akarsz.

Másik opció, hogy az ínvédő alá teszel valamit, pl. laza fáslit (ezt végképp nem szabad szrosra húzni!).

2014. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, még egy kérdés - méretben jó az az ínvédő a lovad lábára? Lehet, hogy M méret, de abból a márkából és fajtából épp, amit használsz, L kéne, vagy fordítva, stb... Ezt is nézd meg!
2014. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Méretprobléma lehet, vagy egyszerűen rossz ínvédőd van. Vegyél másfajtát, ha pl. neoprént veszel, az nem fogja feltörni, feltéve, ha tisztességgel megtakarítva teszed rá mindig.

Nagyon sok jó féle ínvédőt lehet kapni, kizárt, hogy mind feltörné a lovadat, ha valóban rá való.

2014. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!