Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 éves korom óta lovagolok, pontosabban ennyi idős koromban ültem először pacin. Már előtte is imádtam ezeket a csodálatos állatokat, azt hiszem végül ezért is tudtam rávenni a szüleimet a lovasiskolára. Kicsit több mint egy évig jártam órákra, volt hogy minden héten, de valamikor ritkábban. A szüleim, főleg apa támogattak a lovazásban, de aztán valami oknál fogva - úgy tudom új tulajdonosa lett a lovardának ahová jártunk - egyre ritkábban vittek el pacizni, míg végül teljesen abbamaradtak a látogatások. Kiderült, az új főnök drágábban ad órákat, és a szüleim nem voltak hajlandók többé ilyen sokat költeni egy kis hobbira.. Az alapokat elsajátítottam ugyan, de ez még koránt sem volt elég! Azt hiszem ezzel minden lovas egyet ért. Akkor még falun laktunk, a lovarda pedig csak kocsival volt megközelíthető az akkori 7-8 éves énemnek, így évekig csak a falubeli igáslovakkal történt rövid találkozások voltak a nagy lovas élményeim.

Édesapám egyik barátjának van/volt pár hátaslova, az utóbbi időben néha elmentünk hozzá, ahol végre újra nyeregben ülhettem. Fura, mintha meg sem történt volna az a több kimaradt év, egyszerre "otthon éreztem magam". Apa inkstrukcióit és az olvasott tudásomat összeszedve kipróbáltam a galoppot és kisebb akadályok átugrását is a lovakkal, továbbá részt vettünk egy egész napos felvonuláson, ahol néhányan egy rögtönzött kis versenyen is részt vettünk. Nagyon élveztem, de azért ezt a tudásomat nem mutatnám be egy profinak :D Ezek a látogatások is elég ritkák voltak amúgy, havonta maximum 1x 2x voltunk tavaly és tavaly előtt is, de volt hogy fél éveket kihagytam.

Úgy látszik sosincs szerencsém :/ Pedig már nagyon hiányoznak a lovak, mindig irigykedve nézek ha meglátok valakit lóháton. Azóta amúgy a szüleim elváltak, külön költöztünk és én most a városban élek. Anya nem a legnagyobb lóbarát, már ha lószagom van is idegbajt kap, :D nameg eléggé félt is, amiben megértem hiszen a ló mégiscsak egy nagy állat.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek most már egyáltalán érdemes lenne-e újra beiratkoznom, és lovaglóleckéket venni (akár 18 éves korom után, vagy mikor végre lesz önálló keresetem) mert tudom hogy a lovaglás nem korfüggő, de engem valahogy mégis bánt, hogy annyi évet kihagytam..

16/L



2014. aug. 17. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Így van, ne iratkozz be, gyászold az elvesztegetett éveket azzal, hogy még több időt vesztegetsz el, és ne ismétlem ne csináld azt amit szeretnél még akkor sem ha már lesz rá alkalmad, mert az mekkora poén már? Igen, csak dolgozz és szenvedj, sokkal jobban fogod magad érezni, mintha lovagolnál...
2014. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KGabi0000 ***** válasza:
Keress egy jó lovardát a közelben,amit busszal is könnyedén megközelíthetsz.Sohasem késő újrakezdeni!Nem muszáj hetente járni,járhatsz kéthetente is,de kevesebbszer nem érdemes.Ahova én járok ott 2000 Ft egy óra és nagyon jó az oktatás,ha tényleg ennyire szereted a lovakat,akkor minél hamarabb kezdd el.
2014. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Keress a környéken egy lovardát és járj ki busszal, biciklivel. Most még talán találsz diákmelót. Számolj 2500-3000Ft/órával és heti 1 órával, akkor olyan 12 ezer havonta, amit rá kell szánnod anyagilag.

Szerintem nem egy megoldhatatlan dolog ez. Ha esetleg sikerülne kifognod egy magánistállót az is jó lenne, ahol segítségért meg jelképes összegért tudnál lovagolni.

Szóval nem kell feladni semmit, bánkódni meg főleg nem szabad ezen, mert úgyis lesz jobb és több lehetőséged a lovaglásra.

2014. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen én a helyedben megint elkezdenék lovagolni.

Mivel 16 vagy mehetsz diákmunkára így vagy félreteszed a pénzt illetve apudtól kérsz egy kicsit és egész évben járhatsz vagy pedig egész évben kb 2 hetente mész és nyáron többször.

A lovaglást sosem késő elkezdeni.

Ha megírod hova valósi vagy (lehetőleg privátban, mert ide nem biztos hogy mégegyszer felnézek+ha kérdésed van akkor is inkább privátban köszi :) )akkor megpróbálok segíteni.

Valamint mehetsz heti félórára is és az olcsóbb de ugyanúgy járhatsz vmit dolgozol ott (ló körüli munka) és lovagolhatzz érte. (bocsi helyesírási hibákért telóról vagyok).

Szóval ha egyéb kérdésed van privátban írd meg plz, de megpróbálok ide is visszanézni :)

2014. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sosem késő, igazából. Nem Olimpikon akarsz lenni, szóval főleg nem késő. Annyi a lényeg, hogy jó lovardát, jó edzőt találj, mert nagyon sok olyan van ma MO-n, aki csak úgy gondolja, hogy nagyon jó, sőt, olyan is akad, aki pontosan tudja, hogy nem jó, de azért próbálja valahogy eladni magát, és úgy feltüntetni, mintha ez attól még, hogy nem a legjobb, ár-értékarányban márpedig tökéletes lenne...
2014. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(Egyébként sok lovardában munka fejében ingyen is felülhetsz, de érdemes magánembereket is megkeresni akár, stb).
2014. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszolóknak, igazából én is ugyanezen az állásponton voltam, szóval magam sem tudom minek írtam ki a kérdést, talán egy kis bíztatást vártam, vagy hasonló.

Mindenesetre igen, teljesen igazatok van, ha az ember valamit igazán szeretne akkor minden ami hátráltatja csak kifogás. Én pedig imádom a lovakat, és nagyon szeretek lovagolni, szóval azt hiszem nincs miről beszélni :D

2014. aug. 17. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd, kérdező, te még baromi fiatal vagy, hiába tűnik soknak az a 16 év.

Nekem közel a harminchoz volt lehetőségem egyáltalán elkezdeni, nulláról, mert előtte esélytelen volt, anyagi okok miatt, hogy a szüleim ezt megengedhessék maguknak. Saját jó egzisztenciát kellett teremtenem, de meglett, és imádok lovagolni.


Hülyeség ezen görcsölni, hogy úristen mennyi évet kihagytál, mert ha 30 évesen kezded el, akkor is van még 40 éved az életből.

2014. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 évesen kezdtem, 20 éves koromtól 36-ig nem ültem lovon. Most 38 vagyok, fél éve lovagolok újra rendszeresen. Nem szabad sírdogálni, hogy jajj kimaradt 16 év... Te még piszkosul fiatal vagy - hajrá :)
2014. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!