Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudnék csinálni vagy a...

KGabi0000 kérdése:

Mit tudnék csinálni vagy a lóval nehéz csak bánni?

Figyelt kérdés
Van egy ló,akin 1 éve lovagolok,de nem megy vele a vágta.Mindig elrohan,mint egy őrült és csak az edzőm tudja rendesen lovagolni,ezért el is akarják adni.Az edzőm viszont folyton azt mondja,hogy álljak fel vadászvágtába,pedig mindig akkor rohan el.Az elején még megy a vágta,de amint rájön,hogy vágta van és leülök tanügetésbe,hogy beugrassam,ő rögtön beugrik és elrohan,pedig az elején még tök jól ment a vágta.Én sokkal jobban szeretek rendes vágtában lovagolni,de ha úgy nem is rohan el,akkor az edzőm azt mondja,hogy álljak fel,de akkor meg elrohan.Már nem tudom élvezni a lovaglást ezzel a lóval,mert nagyon ijedős,még a pályán ha fúj a szél,akkor is.És ha olyan napja van és nem figyelsz egy pillanatra oda vágtában,akkor rögtön felgyorsul és nem könnyű megállítani.Eddig még nem volt olyan ló,akivel nehezen ment volna vágta,mindegikkel jól ment,csak ezzel az egy lóval nem :(Szóval mit tudnék tenni ez ellen?

2014. aug. 19. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Próbáltad már "megvesztegetni"? Mondjuk egy kis almával amikor jól csinálja. :)
2014. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
"megvesztegetéssel" csak azt éred el, hogy még csipkedni is fog hogy adj neki. úgy gondolom hogy jóval határozottabbnak kellene lenned. de az edződ azért van ott, hogy elmondja hogy mit kell tenni ilyen esetben, neki kellene ezt elmondani. kérdezd meg, biztos nem mondja, hogy nem segít. ha meg ő nem tudja megmondani, akkor válts edzőt, mert mi itt látatlanba nem tudunk majd sokat segíteni.
2014. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az én lovam,hanem iskolaló és az edzőm amúgy is azén hibámnak tartja,valahol valamit biztos rosszul csinálok,de az biztos,hogy ez a ló sem teljesen normális.
2014. aug. 19. 11:37
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretem ezt a lovat,néha rendesen megy a vágta,néha meg nem.Az edző jó,csak ez nem megy nekem ezzel a lóval.De mindegy.Viszont ha elrohan mivel tudnám megfékezni???
2014. aug. 19. 11:41
 5/14 anonim ***** válasza:
Hogyan próbálod ilyenkor felvenni? Mert ha folyamatosan téped a szárat, akkor még gyorsabban fog menni ahelyett, hogy lassítana. Szerintem ne könnyíts ki ameddig nem tudod megfelelően kontrollálni. Maradj ülve, és ha érzed, hogy elrohanna, húzd meg a derekadat, külső kezeddel adj neki félfelvételeket, de ilyenkor se húzd folyamatosan. Húz, enged, húz, enged, ilyenkor azért már észre kéne vennie magát. Ha nem reagál, adj erősebb felvételt, de ha már ez sem segít, fordítsd le egy kiskörre.
2014. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen,a húz engedet tudom,folyamatosan azt alkalmazom,de nem használ szinte semmit,én ülve szeret
2014. aug. 19. 12:54
 7/14 A kérdező kommentje:
Folytatom:Szeretek vágtázni,de az edző folyamatosan azt akarja,hogy könnyítsek ki,de úgy mégjobban rohan,de ha meg ülve maradok,akkor meg nem jól csinálom és rám szól.De mostmár nem fog érdekelni,úgy fogom csinálni,ahogy nekem jó és ahogy jól megy a ló.
2014. aug. 19. 13:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem lehetne az edződdel megbeszélni,hogy másik lovat adjon?
2014. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Könnyített vágtában is meg kell tudni tartani a ló ütemét. Ez nem az edző hibája, hogy nem tudod megcsinálni...
2014. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

talán azért akarja, hogy állj ki, mert ülve esetleg pattogsz (akár úgy, hogy neked nem is tűnik fel) és ezt a ló nem tolerálja.


ha ennyire nem megy ezzel a lóval, akkor örülj neki, ha eladják!!


egyébként meg az a rész érdekes az írásodban, hogy "amint rájön,hogy vágta van és leülök tanügetésbe,hogy beugrassam,ő rögtön beugrik és elrohan" - tehát csak akkor tanügetsz vele, mielőtt beugratnád?


az a baj, hogy tök mindegy, hogy miket tanácsolunk, elrohanás ellen lenne pár ötlet, de ha edzővel lovagolsz úgy is azt kell csinálni, amit ő mond, nem azt, amit a neten tanácsoltak.

2014. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!