Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha a lovam...

Mit csináljak, ha a lovam terepen nem hajlandó elöl menni?

Figyelt kérdés
Ha leszállok a hátáról és vezetem,vagy pedig valaki mögött mehet,akkor nem csinál semmit!
2014. aug. 19. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyébként mit csinál ha elől akarsz menni?
2014. aug. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak hülyére vesz. Csizma+pálca hajt előre, ha akarja, ha nem, ne szórakozzon. Ha erre feszkózik, had csinálja, akkor is küld előre. Ha megy, akkor simi, dicséret. Akar egyedül is kiviheted néha.
2014. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
első kommentelőnek: semmit,áll és egy lépést sem hajlandó előre menni,de nem hisztizik,csak nem moccan
2014. aug. 19. 18:19
 4/16 A kérdező kommentje:
azon már túl vagyok,semmi reakció,sak ha leszállok és vezetem pár lépést!És bár úgy tökéletesen megy,mikor visszaülök megint megáll!Pályán nem csinál ilyeneket!
2014. aug. 19. 18:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért nem vezeted végig egész terepen? Szimplán hülyére vesz... Azzal, hogy leszállsz róla pont őt igazolod, hogy az milyen jó, amit csinálsz, hiszen azzal, hogy leszállsz komfortot adsz neki, ami a jutalom egy formája...

Ahogy előttem már írták, erélyes csizma+pálca...

2014. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*nem csinálsz, hanem csinál...
2014. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A leszállás abszolút jutalom, arra tanítod, hogy tök jó, hogy megáll, mert akkor megszabadul a lovastól. Ne szálj le, és ha kell, akkor csapj oda neki egy isteneset pálcával, egyszerre csizma+testsúly persze. Nem kell püfölni, meg feszkózni vele, egy-kétszer csípd meg, hogy megérezze, hogy eddig volt móka, most már nincs. Hát majd még az árok felett ölbe viszem át a végén a lovat...
2014. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ha határozott csizmát+pálcát küldök akkor sem csinál semmit!!(és nem csak nekem)
2014. aug. 20. 09:24
 9/16 anonim ***** válasza:
és ha egyedül mész? mert egyedül ő van elől! vagy egyedül sem tud menni, mert csak áll?
2014. aug. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vannak lovak, akik nem szeretnek elöl menni, hátul semmi baj velük. Embereknél is vannak olyanok, akikben nincs vezetői hajlam. Ez önmagában nem tragédia, de persze nehogy már a ló mondja meg, mit szeretne csinálni... Vidd ki egyedül sokszor terepre és azon túl, hogy határozottan hajtod előre, és semmiképp nem szállsz le róla, akármit is csinál, akárhogy makacskodik, eredményt fog hozni.
2014. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!